DİL VE KONUŞMA BOZUKLUKLARI KONFERANSI

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) ve Hatay Engelliler ve Engelli Aileleri Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği’nin düzenlemiş olduğu “Dil ve Konuşma Bozuklukları” konferansı Hatay İl Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.
DİL VE KONUŞMA BOZUKLUKLARI KONFERANSI
Konferansa, HBB Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Gökhan Yıldırım, HBB İtfaiye Dairesi Başkanı Fevzi Kilisli, Çocukluk Çağı Dil ve Konuşma Bozuklukları Uzmanı Doç. Dr. Bülent Toğram, Özel Gereksinimli Çocuklarda Dil ve Konuşma Sorunları Uzm. DKT. Arzu Akyüz Toğram, engelliler ve engelli aileleri katılım gösterdi.Hatay Engelliler ve Engelli Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Uğurlu, "Dernek olarak eksikliğini hissettiğimiz birçok konuda engelli kardeşlerimize ve onların kıymetli ailelerine eğitim, seminer ve konferanslar düzenleyerek yardımcı olmaya çalışıyoruz. Dil ve konuşma bozuklukları konusunda ilimizde birçok kişinin doğru kurum ve kişilere ulaşamadığını bilmekteyiz. Bu nedenle Doç. Dr. Bülent Toğram’ın sizleri bu konuda bilgilendirmesi için bir araya geldik. Bizlere desteklerini esirgemeyerek her türlü desteği sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Lütfü Savaş’a çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.Çocukluk Çağı Dil ve Konuşma Bozuklukları Uzmanı Doç. Dr. Toğram konferansta yaptığı konuşmada “Benim niyetim dil ve konuşma bozuklukları olarak var olan ve ne yazık ki alt seviyelerde oluşan algıyı arttırabilmek. Ülkemiz, Dil ve Konuşma Bozuklukları alanında pek uzman yetişemediğinden dolayı yaşanan sorunların çözüme kavuşması da zaman almakta. Kekemelik, doğuştan gelen dil problemleri ve sonradan oluşan dil problemleri hakkında sizleri bilinçlendirmek amacıyla burada olmaktan dolayı da çok mutluyum. Hatay’da engelli ve engelli ailelerine desteğini esirgemeyen Başkan Lütfü Savaş ve Hatay Engelliler ve Engelli Aileleri Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği’ne de ayrıca teşekkür ederim” dedi.Katılımcıların sorularına cevap veren Uzman Dil Konuşma Terapisti Arzu Akyüz Toğram da özel gereksinimli çocuklarda dikkat edilmesi gereken önemli noktalara değindi.Konferans sonunda HBB Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Yıldırım, Doç. Dr. Bülent Toğram ve Uzm. DKT. Arzu Akyüz Toğram’a çiçek takdim etti.
DİL VE KONUŞMA BOZUKLUKLARI KONFERANSI haberi 03 Mayıs 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine  adına Hatay Antakya muhabirimiz Nejla Çetinoğlu adına  tarafından  4620 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle