DOĞAKA 70. YÖNETİM KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ‏

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın(DOĞAKA) 70. Yönetim Kurulu Toplantısı, Hatay Valisi ve DOĞAKA Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Topaca başkanlığında, Osmaniye Valisi Kerem Al’ın ev sahipliğinde Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.
DOĞAKA 70. YÖNETİM KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ‏
Gerçekleştirilen toplantıya Hatay Valisi Topaca ve Osmaniye Valisi Al’ın yanı sıra Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü ve DOĞAKA Kalkınma Kurulu Başkanı  Prof. Dr. Orhan Büyükalaca ve Antakya Ticaret ve Sanayi Odası(ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin katılım gösterdi.Destek Projeleri’nin hızla devam ettiğine vurgu yapan DOĞAKA yetkilileri, “Güdümlü Proje Desteği” kapsamında Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nde(MKÜ) kurulacak ‘Bitki Sağlığı Kliniği Projesi’nde çalışmalara devam edildiğinin altını çizdi. Ajansın kurumsal yatırımlara sağlanan desteklerle birlikte bireysel girişimcilik kültürünün geliştirilmesi amacı ile her yıl girişimcilik eğitimleri düzenlendiği ve 2016 yılı içerisinde girişimcilik eğitimlerini Hatay geneline taşıyacağı ifade edildi.Bölgede öne çıkan sektörlere yönelik farklı alanlarda da destekler sağlayan DOĞAKA’nın, düzenlenen ulusal ve uluslararası fuarlara kapsadığı bölgedeki illerin katılımını sağladığı ve bu bağlamda bölge kalkınmasına vesile olacak tüm organizasyonların da sıkı takipçisi olacağının altı çizildi. 
DOĞAKA 70. YÖNETİM KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ‏ haberi  tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine tarafından  740 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.