DÖRTYOL BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

Dörtyol Belediye Meclisi 2015 yılı 9. Meclis Birleşiminin ikinci oturumunu dün Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy’un başkanlığında Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirdi.
DÖRTYOL BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI
Birinci oturumu yapan meclis 7 gündem maddesinden dördünü karara bağlarken 2016 Yılı Tahmini Bütçesini, 2016 Yılı Bütçe Kararnamesini ve 2016 yılı ücret ve tarifelerini ise Plan Bütçe Komisyonuna rapor hazırlanmak üzere havale etmişti.Dün bu üç maddeyi görüşerek karar bağlamak için toplanan meclisin açılış konuşmasında Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, Ankara’da düzenlenen “Barış ve Kardeşlik” mitinginde gerçekleşen bombalı saldırıyı kınadı ve Erzurum Şenkaya ilçesinde terör örgütü PKK ile girdikleri çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Onbaşı Doğan Akgöbek’e Allah’tan rahmet kederli ailelerine ise sabır dileyerek başladı.Yapılan yoklamada Meclis Üyeleri Ahmet Cemalettin Yüce ve Mehmet Seyhan mazeretli sayıldı.Dörtyol Belediye Meclisi 2015 yılı 9. Meclis Birleşiminin ikinci oturumunun ikinci gündem maddesinde Palan ve Bütçe Komisyonu tarafından hazırlanan 2016 yılı  Tahmini Gelir Gider Bütçesini görüştü.Mali Hizmetler Müdürü Kadir Başaran tarafından Belediye bünyesinde bulunan 22 ayrı birim müdürlüğüne ait tahmini gider bütçelerini ve Dörtyol Belediyesi’nin 6 ayrı kalemden oluşan Gelir Bütçelerini ayrı ayrı okudu.Plan ve Bütçe Komisyonu’nun Ak Partili Üyeleri Kahraman Kıymacı ve Hasan Çambel’in raporu gerekçesiz olarak reddettikleri belirtildi. Yapılan oylamada 11 red oyuna rağmen madde 18 kabul oyu ile oy çokluğuyla kabul edilmiş oldu ve Dörtyol Belediyesi’nin 2016 yılı Tahmini Gelir Gider Bütçesi 102.899.229,00 TL olarak belirlendi.Meclis gündeminin üçüncü maddesinde 2016 yılı Bütçe Kararnamesini görüştü. Görüşme öncesi Plan Bütçe Komisyonu 15 dakikalık kısa bir görüşme yaptıktan sonra meclise gelen kararname meclis üyelerinin oy birliğiyle karara bağlandı.Meclis gündeminin dördüncü ve son maddesinde ise 2016 yılına ait ücret ve tarifeleri Plan ve Bütçe Komisyonunun hazırladığı rapor doğrultusunda görüştü. Ücret ve Tarife cetveli kalem kalem meclis üyelerine okundu. Daha sonra yapılan oylamada oy birliğiyle karara bağlandı.01 Kasım 2015 Pazar günü yapılacak Genel Seçimler nedeniyle 02 Kasım 2015 Pazartesi günü toplanması gereken meclisin 04 Kasım 2015 Çarşamba günü toplanması meclis üyelerinin oy birliğiyle karar bağlandı. 
Sedat İSKENDEROĞLU/DÖRTYOL(Hatay),(DHA)
 
DÖRTYOL BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI haberi 15 Ekim 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay muhabirimiz Mesut Mutlu adına  tarafından  1205 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle