DÖRTYOL'DA ENGELLİLER HAFTASI ETKİNLİKLERİ

Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin, hükümetin yasama döneminde engellilere yönelik kanun ve yönetmelik çıkarmasının engellilerin yanında bulunduklarının göstergesi olduğunu söyledi.
DÖRTYOL'DA ENGELLİLER HAFTASI ETKİNLİKLERİ
 Ergin, Dörtyol Kaymakamlığı tarafından Yeşilköy İzcilik Okulu'nda Dörtyol Bedensel Engelliler ve Payas Bedensel Engelliler tarafından gerçekleştirilen etkinliğe katıldı.
     Engellilerin ve ailelerin yaşamlarını kolaylaştırmak için gerekli desteği verdiklerini ifade eden Ergin, şöyle devam etti:
        
     ''Hükümetimizin yasama dönemlerinde engellilere yönelik kanun ve yönetmelik çıkarması engelli kardeşlerimizin yanında olduğumuzun bir göstergesi. Bu arkadaşlarımızın parlamentoda da en iyi şekilde temsil edilmeleri için geçtiğimiz seçimlerde olduğu gibi bu seçimlerde de engelli adaylarımız var. Bu nedenle bu arkadaşlarımızla ilgili bir kanunu yönetmelik gibi uygulayıcı maddeler çıkaracağımız zaman geniş bir katılım sağlayarak doğruyu bularak çıkarmaktayız. Yeni dönemde engellilere ve ailelere yardımlarımız artarak sürecek.''
     Kaymakam H.Hasan Özyiğit, etkinlikte yaptığı konuşmada, engellileri evlerinden çıkarmak için çeşitli projeler ürettiklerini belirterek, şunları kaydetti:
 

     ''Amacımız engeli sebebiyle eve kapanan vatandaşlarımızı sosyalleştirmek, engelli ve sağlıklı insanları kaynaştırmak. Bu amaçla Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürlüğümü'zce Payas ve Dörtyol Bedensel Engelliler Derneği üyelerine çeşitli branşlarda kurslar açarak bunların rehabilitesini sağlıyoruz. Her kişi bir potansiyel engelli adayıdır. Bu yüzden onlara kapımız her zaman açık. İdare olarak da engellilerin sorunlarını çözmek için büyük gayret serf etmekteyiz.''
     Dörtyol Bedensel Engelliler Spor kulübü Derneği Başkanı Perihan Peker de, kaymakamlığın organizasyonuyla bir araya gelmekten mutluluk duyduklarını belirterek, Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve diğer görevlilere teşekkür etti.
     Etkinliğe katılan Belediye Başkanı Fadıl Keskin ve diğer yetkililer katılımcılara çiçek dağıttılar.