Emine Ülker Tarhanın Hatay ziyareti

<span style="background-color:rgb(250, 250, 250); color:rgb(51, 51, 51); font-family:arial; font-size:11.9999990463257px">7 Haziran 2015 genel se&ccedil;imler &ouml;ncesinde partisinin Hatay&rsquo;da ki il-il&ccedil;e başkanlığı hizmet binasının a&ccedil;ılışını ger&ccedil;ekleştirmek &uuml;zere Hatay&rsquo;a gelen Anadolu Partisi Genel Başkanı Emine &Uuml;lker Tarhan &ouml;nceki g&uuml;n Savon Otel&rsquo;de Anadolu Partisi Hatay 1. Sıra Milletvekili Adayı Ayhan Kara, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, işadamları, partililer ve gazetecilerle bir araya geldi.</span>
Emine Ülker Tarhanın Hatay ziyareti
7 Haziran 2015 genel seçimler öncesinde partisinin Hatay’da ki il-ilçe başkanlığı hizmet binasının açılışını  gerçekleştirmek üzere Hatay’a gelen Anadolu Partisi Genel Başkanı Emine Ülker Tarhan önceki gün Savon Otel’de Anadolu Partisi Hatay 1. Sıra Milletvekili Adayı Ayhan Kara, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, işadamları, partililer ve gazetecilerle bir araya geldi.
Savon Otel’de düzenlenen yemek sonrasında kısa bir konuşma yapan Anadolu Partisi Hatay 1. Sıra Milletvekili Adayı Ayhan Kara; “Saygıdeğer hemşerilerim, memleketimin güzel insanları sizleri aramızdan görmekten büyük bir onur duyuyorum.  Hatay altın bir potansiyele sahip. Anadolu Partisi olarak net, temiz, düzgün bir politika sözü verdik. Şu anda partimizde bir çok kesimden insanları bir araya getirmenin gayreti içerisindeyiz. Kimseyi ötekileştirmeden, herkese kucak açan, herkese saygı duyan bir politika anlayışı içerisinde hizmet etmeye çalışacağız. Kardeşliğimizi her zaman ön planda tutacağız. Parti olarak bu kardeşliğimizin ebediyen sürmesi için her şeyi yapacağız.” dedi.7 Haziran 2015 genel seçimler öncesinde partisinin Hatay’da ki il-ilçe başkanlığı açılışına katılmak için Hatay’da bulunan Anadolu Partisi Genel Başkanı Emine Ülker Tarhan; “İktidar partisi, tek adam rejimini meşrulaştırmak için başkanlık adı altında bir sistem dayatması yaparak 400 milletvekili istiyor. Bunu isterken de ya verirsiniz iyi olur, ya vermezseniz fena olur gibi sözler sarf edildiğini duyuyoruz. Bunu sağlamak için toplumu kutuplaştırarak her türlü yolu deniyor” diye konuştu.Demokrasinin gelişmediği ülkelerde, antidemokratik seçim sistemiyle gelen parlamenter sistemde neyle mücadele edeceğinizi bilmeniz gerekiyor diyen Anadolu Partisi Genel Başkanı Emine Ülker Tarhan; “Anayasa’da belirtilen basın özgürlüğü, kadın-erkek eşitliği, yargı bağımsızlığı gibi konular yazıyor. Anayasa’da belirtilen hiçbir demokratik hak benimsenmiyor. İnsan hakları benimsenmiyor. Toplumun tüm kesimine kendi düşüncelerini benimsetmek için baskı yapıyorlar. Bunlara hiçbir şekilde boyun eğmeyeceğiz. Biz Anadolu Partisi olarak kimseden para, pul istemeden, kimseye eyvallahımız olmadan bu yolda en iyi şekilde ilerleyeceğiz. Anadolu Partisi olarak sadece sol tarafa bakmıyoruz. Her tarafa bakıyoruz. Biz fikirlere saygı konusunda kimseye dayatma yapmıyoruz. Bunu Hatay’da konuşmanın bile abes olduğunu düşünüyorum. Hatay kültürlerin kaynaştığı  bir efsane olduğu kadar ayrıca olağanüstü bir coğrafyadır. İnsanları artık mezhepsel, dinsel ve kimlikler üzerinden ayrıştırmamak gerekiyor. Bir zamanlar kurtuluş için Anadolu’ya geçen insanlar kazanmışlardı. Açtığımız bu yolda devrimci, cumhuriyetçi, kadın-erkek eşitliğini benimseyen ve gençlere özgürlük yolunu açan bu yolda, kurtuluş için yeniden Anadolu’ya geçin diyorum.” Diyerek sözlerini tamamladı.Gerçekleşen yemek sonrasında  uzun çarşı esnafı ile bir araya gelen Anadolu Partisi Genel Başkanı Emine Ülker Tarhan  vatandaşların sevgi seli ile karşılandı.