ENGELLİLER HAFTASI ETKİNLİKLERİ

 - Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, yeni projelerde, 9 prestij caddede Avrupa standartlarında engelsiz bir Antakya?yı inşa ettiklerini ifade etti.
ENGELLİLER HAFTASI ETKİNLİKLERİ
 Savaş, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla bazı kurum, dernek ve özel rehabilitasyon merkezlerinden oluşan bir heyeti makamında kabul etti.
     Görev süreleri boyunca engelli vatandaşların daima yanında olduklarını belirten Savaş, engelliler için yaptıkları projeleri şöyle sıraladı:
 
 
     ''Engelli kardeşlerin daha modern şartlarda faaliyet göstermeleri için Belediye Parkı içinde yeni bir hizmet binasının yapımını sağladık ve engelli kardeşlerimize tahsis ettik. Hürriyet Caddesi ve Karaoğlanoğlu caddelerimizde yaptığımız çevre düzenlemelerini görme ve fiziksel engelli kardeşlerimize göre yaptık. Yeni düzenleyeceğimiz 9 prestij caddemizde Avrupa standartlarında engelsiz bir Antakya'yı inşa ediyoruz. Bu caddelerimizin yıl sonuna kadar biteceğini planlıyoruz. Yeni alınan tüm Halk otobüslerimiz engelli kardeşlerimiz düşünülerek ve onların rahatlığı için alındı. Engelli kardeşlerimizden halk otobüslerinden ücret alınmamasını sağladık. İhtiyaç sahibi engelli kardeşlerimize bugüne dek 25 adet akülü-aküsüz tekerlekli sandalye temini sağladık. Türkiye genelinde devam eden ?Eğitim Her Engeli Aşar? kampanyasının yürütücüsü Beyazay Derneği?ne faaliyetleri için hizmet binası tahsis ettik.''
     Heyet engellilere yönelik yaptığı çalışmalarla, sağladığı katkı ve desteklerden dolayı Savaş?a teşekkür etti ve çiçek sundu.
     Savaş ziyaretin sonunda konuk heyette bulunan öğrencilere çeşitli hediyeler verdi ve heyetle ziyaret anısına hatıra fotoğrafı çekildi.