ERKEKLER KADIN HAKLARI İÇİN YÜRÜYECEK

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın önderliğinde, Hatay Kent Konseyi’nde alınan karar ile Birleşmiş Milletler(BM) tarafından tanımlanmış uluslararası bir gün olarak kabul edilen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde erkekler kadınlar için yürüyüş gerçekleştirecek.
ERKEKLER KADIN HAKLARI İÇİN YÜRÜYECEK
İnsan haklarının temelinde kadınların siyasi ve sosyal bilincinin geliştirilmesine, ekonomik, siyasi ve sosyal başarılarının kutlanması amacıyla kutlanan bu anlamlı günde, birçok belediye personelinin muhtarların ve gönüllü vatandaşların katılım göstereceği yürüyüş, 8 Mart Salı günü saat 09.00 ile 10.00 arasında Vali Ürgen Alanı’nda başlayarak, Anıt Alanı’na doğru devam edecek.Kadına şiddet, ve kadını ikinci sınıf vatandaş olarak değerlendirme temelinde gerçekleşen kadın hakları ihlallerine dikkat çekmek için ilk kez bu tür bir etkinlik gerçekleştirecek olan Hataylı erkekler, Merhum Halk Ozanımız Neşet Ertaş’ın hafızalara kazınan “Kadın insandır, erkek insanoğlu” anlayışının toplumsal cinsiyet eşitliği bağlamında hakim bakış açısı olması için duyarlılık örneği sergileyecek.Kadın haklarını ve kadın haklarının korunmasını savunulacağı bu anlamlı etkinliğe, Hataylı tüm duyarlı erkeklerin katılması bekleniyor.
ERKEKLER KADIN HAKLARI İÇİN YÜRÜYECEK haberi 05 Mart 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine  adına Hatay Antakya muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1335 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle