ERZİN NARENCİYE FESTİVAL KOMİTESİ TOPLANTISI

-BELEDİYE BAŞKANI ŞİMŞEK: ''FESTİVALİN BÜTÇESİ 300 BİN TL, İLÇE HALKINDAN KATKI BEKLİYORUZ''
ERZİN NARENCİYE FESTİVAL KOMİTESİ TOPLANTISI
Erzin Belediye Başkanı Kasım Şimşek, ilçede ilk kez 7-9 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek olan ''1. Narenciye Kültür Sanat Festivali'' için ilçe halkından katkıda bulunmasını istedi.
     Şimşek, kaymakamlıkta düzenlediği toplantıda yaptığı konuşmada, ilçenin en önemli ürünü olan narenciyeyi tanıtmak için düzenledikleri festivalin amacına ulaşması için herkesin destek vermesi gerektiğini söyledi.
     İlçe merkezindeki eczane sahiplerinin duyarlı davrandığını ve yardım edeceklerini, diğer meslek gruplarından da aynı duyarlılığı beklediklerini ifade eden Şimşek, şöyle devam etti:
     ''İlk kez gerçekleştireceğimiz festivalden olumlu puan almalıyız. Festivalin bütçesi 300 bin TL, ilçe halkından katkı bekliyoruz. Bütçesinin üçte birini 100 bin TL'sini belediye olanaklarıyla karşılayacağız. Kalan 200 bin TL'yi de narenciye ile ilgili kuruluşlar, zirai ilaç satıcıları, sivil toplum örgütleri temsilcileri ve işadamlarımızdan toplamaya çalışacağız. 26 Aralıkta yapacağımız yemekli toplantı için 250 kişiye davetiye gönderdik. Festival, ilçenin tanıtımı için iyi bir fırsat olacak.''
     Festival Komitesi ve Erzin Ticaret Odası Başkanı Bakir Soylu, ilçede bulunan 11 eczane sahibinin, festival için 500'er TL katkıda bulunacaklarını, petrol istasyonları sahipleri ve diğer sektör temsilcilerinin de aynı duyarlılıkta davranması gerektiğini söyledi.
     Soylu, festival kapsamında kültürel, sanatsal ve sportif anlamda çeşitli etkinlikler yapılacağını da sözlerini ekledi.
     Toplantıya MHP İlçe Başkanı Rifat Kuşçu, Narenciye Üreticileri Birliği Başkanı Bestami Özmen ve diğer komite üyeleri katıldı.