Fener Alayına Büyük İlgi

<span style="background-color:rgb(255, 255, 255); color:rgb(38, 38, 38); font-family:pt sans,sans-serif; font-size:15px">İskenderun Belediyesi&rsquo;nin &Ccedil;anakkale Zaferinin 100.yıl anma etkinlikleri &ccedil;er&ccedil;evesinde d&uuml;zenlediği Karadan ve denizden T&uuml;rk Bayrağımızı buluşturuyoruz temalı denizden fener alayı b&uuml;y&uuml;k ilgi g&ouml;rd&uuml;.</span>
Fener Alayına Büyük İlgi

İskele alanında düzenlenen anma törenine İskenderun Kaymakamı H.Hasan Özyiğit,39.Mekanize Piyade Tugayı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hasan Polat, İskenderun Belediye Başkan vekili Bülent Özer, Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Kadir Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Güven, şehit aileleri ve binlerce vatandaş katıldı. İskele meydanı girişinde Belediye görevlileri tarafından Çanakkale savaşlarında askerlerin menüsü olan üzüm hoşafı ve ekmek ikram edildi.İskenderun Belediye Başkan vekili Bülent Özer;” Çanakkale savaşında askerlerin günlük menüsünde bulunan üzüm hoşafı ve ekmek ikramı ile kahraman askerlerimizin ne zor şartlarda çarpıştığını ve dönemi anmak için dağıttıkları menünün savaş günlerini ortaya koyduğunu ifade ederek bugün de görüyoruz ki Milletimiz aziz şehitlerimizin anısına tek yürek oluyor. Türk milleti her daim şehitlerine sahip çıkmıştır, çıkmaya da devam edecektir” dedi. Kuran tilaveti ile başlayan gecede Mart ayı içerisinde İskenderun Belediyesi tarafından düzenlenen Şiir ve Kompozisyon yarışmasında, Yelken yarışmalarında, Kurumlararası Futsal Turnuvasında dereceye giren sporcu ve takımlara kupaları verildi. Lise ve dengi okullar arasında yapılan Çanakkale Ruhu konulu şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere İskenderun Belediyesi tarafından çeşitli hediyeler verildi. İskenderun Gençlik Merkezine bağlı tiyatro ekibinin hazırlığı kısa gösteri protokol üyeleri ve vatandaşlar tarafından büyük beğeni kazandı.Karadan ve denizden Türk bayrağımızı buluşturuyoruz temalı gösteride Milli Atletlerden oluşan sporcular 5 km koşu sonrasında dev Türk Bayrağını iskele alanına getirerek vatandaşlarla buluşturduğunda alanda büyük coşku oluştu. Denizden iskeleye yaklaşan gemiden inen gençler Çanakkale şehitliğinden getirilen toprak ve Türk bayrağını İskenderun Kaymakamı H.Hasan Özyiğit’e takdim ettiler. İskenderun Belediyesi tarafından düzenlenen gecede denizde gemilerden atılan havai fişek ve ışık gösterisi geceye katılan vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi.

Fener Alayına Büyük İlgi haberi 20 Mart 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay tarafından  1675 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle