GIDA LABORATUVARI AÇILIŞ İÇİN GÜN SAYIYOR‏

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), hizmet kalitesini arttırmak amacıyla imza attığı dev projelere bir yenisini daha ekliyor. Hemşehrilerinin sağlığı önceliğinde hareket ederek hizmetler sunan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Çekmece Mahallesi’nde yapımına başlanan ‘Gıda Laboratuvarı’nı hemşehrileriyle buluşturmak için gün sayıyor.
GIDA LABORATUVARI AÇILIŞ İÇİN GÜN SAYIYOR‏
Göreve geldiği günden bu yana attığı her adımla Hatay’ı uluslararası alanda en iyi şekilde tanıtarak hemşehrilerinin gönlünde taht kuran Başkan Savaş, gıdaların insan sağlığı açısından taşıdığı önemi göz önünde bulundurarak gıda laboratuvarının en kısa sürede hizmete sunulması için çaba gösteriyor.  HBB Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yapımına kısa bir süre önce başlanan 922 metrekarelik alana sahip ve 4 katlı inşa edilecek gıda laboratuvarı, içerisinde kalıntı, çevre, katkı, kimyasal analiz, fiziksel analiz, mikrobiyoloji, içme suyu ve atık su laboratuvarları ile hizmet verecek.  Gıda laboratuvarında tarımsal üretimde bitkilere zarar vererek insan sağlığını olumsuz etkileyen pek çok hastalığın zararlarından korunmak ve tarımsal verimliliği arttırmak amacıyla gıda ve insan güvenliği açısından katkı maddelerinin analizleri yapılacak. Laboratuvarda ayrıca atık su, toprak, atıklar, arıtma çamurları ve atık yağları kapsayan çevre analizleri ile deterjan, kozmetik, ilaç ve yem gibi endüstriyel ürünlerin kalite kontrollerini içeren fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik analizler gerçekleştirilecek.  Çıplak gözle göremediğimiz canlıların neden olduğu enfeksiyon hastalıklarının (bulaşıcı hastalık) önüne geçilebilmesi amacıyla hizmet verecek olan laboratuvar, halk sağlığı için oldukça büyük bir önem arz ediyor.Laboratuvarda ayrıca, Hatay’ın önemli problemlerinden biri olan temiz içmesuyu temini için gerekli altyapı çalışmalarının yanında içme ve depo sularının kalitesini izlemek üzere standartlara uygun bir şekilde su depolarından numuneler alınarak suyun temizliği analizler eşliğinde denetlenecek.
GIDA LABORATUVARI AÇILIŞ İÇİN GÜN SAYIYOR‏ haberi 24 Haziran 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine  adına Hatay Antakya muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  3660 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle