HABİB-İ NECCAR HAZRETLERİ ETKİNLİKLERLE ANILDI

Habib-i Neccar Kültür Derneği bünyesinde, Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), Hatay Valiliği, Mustafa Kemal Üniversitesi ve 20 Sivil Toplum Kuruluşu’nun katkılarıyla ilimizin manevi değeri olan Habib-i Neccar Hazretlerini anma etkinlikleri çerçevesinde geniş katılımın olduğu bir anma yürüyüşü gerçekleştirildi.
HABİB-İ NECCAR HAZRETLERİ ETKİNLİKLERLE ANILDI
Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Habib-i Neccar Hazretleri’ni anma etkinlikleri kapsamında Habib-i Neccar Hazretleri’nin makamının bulunduğu Habib-i Neccar Dağı eteklerinde başlayan anma yürüyüşü, Kurtuluş Caddesi boyunca sürerek Habib-i Neccar Camisi’nde son buldu.Anma yürüyüşüne Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.Yürüyüşün ardından düzenlenen törende konuşan Başkan Savaş, "Dört yıl önce başlatmış olduğumuz ve günden güne coşku ile sürdürdüğümüz kutlu bir yürüyüş içerisindeyiz. Mübarek ve manevi değeri yüksek bir insanın makamından camiye kadar bugün bir yürüyüş gerçekleştirdik. Umut ediyorum ki, bugünkü bu yürüyüşümüz coğrafyamızdan başlayarak tüm dünyaya huzur getirir. Biliyoruz ki çok uzun zaman öncesinde Hatay, üç semavi dine ev sahipliği yapmış, milattan önce de birçok manevi şahsiyetin yaşadığı özel bir şehirdir. Bizler de bu kutsal topraklara sahip çıkmak amacıyla bu coğrafyada Hristiyanlığa inanan ilk insan olması ve Kur’an-ı Kerim’de ismi defalarca geçen Habib-i Neccar Hazretleri’ni anmak amacıyla bir aradayız. Amacımız Hatay’daki birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin pekişmesi ve tüm dünyaya örnek olması için Habib-i Neccar Hazretleri’ni anma etkinliklerini uluslararası hale getirmektir” ifadelerini kullandı.Habib-i Neccar Camii’nde edilen dualar ve okunan Kur’an-ı Kerim ile devam eden etkinlik, halka sandviç ikramında bulunulmasıyla sona erdi.
 
HABİB-İ NECCAR HAZRETLERİ ETKİNLİKLERLE ANILDI haberi 01 Haziran 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine  adına Hatay Antakya muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  2775 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle