HABİB-İ NECCAR SOSYAL TESİSLERİ 7 HAZİRAN’DA HİZMETE AÇILIYOR

Antakya Belediyesi’nin Habib-i Neccar Dağı eteklerinde İzmir Caddesi’nde yapım faaliyetlerini tamamladığı “Habib-i Neccar Sosyal Tesisleri” 7 Haziran Cuma günü saat 18.00’de düzenlenecek açılış töreniyle vatandaşların hizmetine sunulacak.

HABİB-İ NECCAR SOSYAL TESİSLERİ 7 HAZİRAN’DA HİZMETE AÇILIYOR
Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, insanlarımızın ailece ziyaret edebilecekleri, piknik yapabilecekleri, Antakya’yı kuşbakışı izleyebilecekleri, yoğun iş temposundan bir nebze de olsun uzaklaşarak dinlenip nefes alabilecekleri, sohbet edip yemek yiyerek çay-kahve içebilecekleri yepyeni bir mekânı daha kent insanının hizmetine sunmanın mutluluğunu ve kıvancını yaşadıklarını belirtirken, Cuma günü gerçekleşecek açılış törenine herkesin davetli olduğunu ifade etti.  Savaş, hizmete sunulacak tesisin, lokanta, piknik ve dinlenme alanı olarak vatandaşlara, yerli ve yabancı turistlere hizmet vereceğini belirtirken, ayrıca Antakya Belediyesi tarafından daha önce bölgede yapımı tamamlanan Seyir Terasları’na ve yürüyüş yollarına da bütünlük sağlayacağını vurguladı. Belediye Başkanı Savaş, Sosyal Tesiste misafirlere lokanta hizmeti sunulacağını, Yerli ve yabancı turistlerin uğrak alanı içerisine dâhil edilecek olan tesiste insanların aileleriyle birlikte hoşça vakit geçirmenin yanında, ister gece, ister gündüz, Antakya ve çevresini kuşbakışı olarak izleme imkânına sahip olacağını belirtti.
 
  
 Kent ekonomisine de büyük katkı sağlaması hedeflenen tesisler, İzmir Caddesi ve çevresini canlandırarak cazibe merkezi haline dönüştürecek.   Habib-i Neccar Dağı eteklerinde İzmir Caddesi üzerinde bulunan Habib-i Neccar Sosyal Tesisi toplam 200 metrekare alan üzerine yapıldı. Lokanta ve sosyal tesis olarak hizmet verecek. Tesisi ailece mekânı ziyaret edecek vatandaşların Antakya’yı kuş bakışı izlemeleri amacıyla tesisin çevresi cam görünümlü olarak inşa edildi. Tesiste ayrıca oturma grupları, seyir terası, modern aydınlatma sistemi ve sosyal donatı alanları bulunuyor.   Habib-i Neccar Sosyal Tesisi ile ilgili açıklamalarda bulunan Antakya Belediye Başkanı Savaş, ‘Hemşerilerimize ailece ziyaret edebilecekleri, yemek yiyebilecekleri, çevre sosyal donatılarda piknik yapabilecekleri, Antakya’yı kuşbakışı seyredebilecekleri, dinlenip nefes alabilecekleri, çay-kahve içip sohbet edebilecekleri sosyal mekânlar kazandırmaya devam ediyoruz. Habib-i Neccar Sosyal Tesisi’de bunlardan biri. İnanıyorum ki hemşerilerimizin ailelileriyle, dostlarıyla ziyaret edeceği Antakya’nın gözde mekânlarından biri olacaktır. Yakında bölgede hizmete sunacağımız Teleferik projesi ile birlikte bölge sosyal tesisleriyle, dinlenme ve piknik alanlarıyla, yürüyüş yollarıyla, turistik mekanlarıyla, yerli ve yabancı turistlerimiz için cazibe merkezi haline gelecektir. 7 Haziran Cuma günü saat 18.00’de hizmete sunacağımız tesisin açılış törenine tüm halkımız davetlidir.’ dedi.