HANNA DERESİ’NE HBB’DEN YENİ KÖPRÜ

<strong>Hatay B&uuml;y&uuml;kşehir Belediye(HBB) Başkanı Do&ccedil;. Dr. L&uuml;tf&uuml; Savaş, Hatay&rsquo;ın her noktasında sunduğu hizmetler ve &uuml;rettiği projelerle hemşehrilerinin g&ouml;nl&uuml;nde taht kurmaya devam ediyor.&nbsp;</strong>
HANNA DERESİ’NE HBB’DEN YENİ KÖPRÜ
Vatandaşların taleplerine kulak veren ve aciliyet gerektiren hizmetlere öncelik veren Başkan Savaş’ın talimatları doğrultusunda Defne ilçesine bağlı Çekmece Mahallesi’nde önemli bir geçiş noktası olan Hanna Deresi üzerine inşa edilecek köprünün temeli atıldı. Yaşanan büyük çaplı yağışlarda sıkıntı yaratan Hanna Deresi üzerinde bir an önce yapılması için çalışmaların hızlandırıldığı köprünün temel atma törenine Başkan Savaş’ın yanı sıra Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman ve HBB Fen İşleri Daire Başkanı Ekrem Baldıran katılım gösterdi. Temel atma töreninden önce yaptığı konuşmada halka hizmet için her daim görev başında olduklarını belirten Başkan Savaş, Büyükşehir Belediye Başkanı olarak halka hizmet etmeye başladığından bu yana 11 köprünün temelini atarak çoğunu hemşehrilerinin gönül rahatlığıyla kullanmasına vesile olduklarını, halihazırda temeli atılan çoğu köprünün de tamamlanmak üzere olduğunu ifade etti.
Hizmet sunumunda hemşehrilerinin desteğine ve rızasına her zaman ihtiyaç duyduklarını kaydeden Başkan Savaş, “Biz köprüler yaparız. Bu bizim belediyecilik anlayışımızın bir gereğidir zaten. Ancak asıl marifet ve asıl önemli olan halkımızın gönlüne köprü kurabilmek, gönül kazanmak ve hayır duası almaktır” ifadelerini kullandı.Başkan Savaş konuşmasının devamında, hemşehrilerinin gönül rahatlığıyla su kullanabilmesi için yerel ve genel siyasetle sürdürdükleri mücadeleyi devam ettireceklerini kaydederken, altyapının inşası hususunda üstün bir gayretle çalışmaların sürdürüldüğünü ve Defne- Antakya arasında 600 Km’lik içmesuyu isale hattını döşeme çalışmalarına başlanarak bu çalışmanın en kısa sürede bitirilmesi için büyük bir gayretle çalıştıklarını söyledi.Temeli atılacak köprünün teknik özellikleri ile ilgili olarak bilgiler aktaran HBB Fen İşleri Daire Başkanı Ekrem Baldıran,  Hanna Deresi üzerinde bulunan mevcut köprünün yağışların yoğun olduğu kış mevsiminde tehlike arz etmesi sebebiyle Başkan Savaş’ın talimatıyla dere üzerinde yeni bir köprü yapım çalışması başlattıklarını ifade etti. Baldıran, önemli bir geçiş noktasını rahata erdirecek olan yeni köprünün 36 m. uzunluğunda 12 m. genişliğinde, 2 açıklıklı olacak şekilde planlandığını ve köprü yapımının 120 günden kısa bir süre içerisinde tamamlanacağını kaydetti.Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman ise Başkan Savaş’ın talimatıyla yapımına başlanan yeni köprünün Defne ilçesinin kanayan yarasına çare olacağını ifade ederek, “Sizin derdiniz bizim derdimiz sizin tasanız bizim tasamız, Büyükşehir Belediyesi ile el ele sorunların çözümü için çalışıyoruz. Başkan Savaş’ın talimatıyla bu köprünün yapımını başlattık. Hanna Deresi üzerine 2 köprünün daha yapımı için de ortak çalışmalar yürütüyoruz” açıklamasında bulundu.Yapılan konuşmaların ardından Defne ilçesi için büyük bir kazanım olarak değerlendiren köprünün temeli atıldı.
 
HANNA DERESİ’NE HBB’DEN YENİ KÖPRÜ haberi 22 Aralık 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1545 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle