HAT OPTİMİZASYON TANITIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Ulaşım Dairesi Başkanlığı, Toplu Taşıma Sistemi Rehabilitasyon ve Hat Optimizasyonu Tanıtımı Yusuf Binkaya Çok Amaçlı Salon’da gerçekleştirdi.
HAT OPTİMİZASYON TANITIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Yapılan tanıtıma, HBB Genel Sekreteri Hasan Maden, HBB Genel Sekreter Yardımcısı Metin Açık, HBB Zabıta Dairesi Başkanı Edip Kadıoğlu, HBB Ulaşım Daire Başkanı M. İkbal Polat, Defne Esnaf Ve Sanatkârlar Odası Başkanı Yunus Öztürk, HBB Toplu Taşıma Şube Müdürü Süleyman Barış Süner, Kooperatif Başkanları ve Yönetim Kurulu üyeleri katılım gösterdi.Araç ve yolcu sayımı gibi istatistiki bilgileri analiz eden HBB Ulaşım Dairesi Başkanlığı ekipleri, Hatay’da yaşanan ulaşım sorunları hakkında bilgiler vererek diğer Büyükşehir belediyeleri ile kıyaslamalar ve Hatay için uygun toplu taşıma sistemlerinin belirlenmesi için karşılaştırmalar yaptı.HBB Ulaşım Daire Başkanı Polat yaptığı açıklamada, “30 Mart seçimlerinden sonra Hatay artık büyükşehir statüsüne girdi. Bu statünün ardından büyükşehir belediyesinin sorumluluğu altında yıllardır Hatay’da kangren haline gelen ulaşım sorununu çözmek için Ulaşım Master Planı’na hep birlikte başladık. Hatay için esnafı ve insanları için çok önemli bir proje. Amacımız; Hatay’ı ulaşım anlamında da dünya standartlarına getirmek. Hatay’ı; bölgeleri nüfus yoğunluğu ve taşıt sayıları gibi parametreleri göz önünde bulundurarak teker teker analiz edip sonuçlandırmaya başladık. Mevcut durumun esnafa da para kazandırmadığı ve toplu taşımayı kullanan insanların da memnun olmadığını görmüş olduk. Yasalar bizi ulaşım sistemini dünya standartlarında ve en sağlıklı bir şekilde sunma konusunda zorunlu tutuyor. Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak amacımız, hazırda bu sistemi veren esnafla bir arada ve kol kola olarak; hayata geçirilecek sağlıklı sistemi birlikte değerlendirmektir” ifadelerini kullandı.Ayrıca araçların yaşının yüksek, araç sayısının fazla olması ile trafik yoğunluğuna teşkil etmesi gibi nedenlerle hizmet süresinin yetersiz olduğuna değinen HBB Ulaşım Daire Başkanlığı ekipleri, Hatay’ın ulaşım sorunlarını minimize etmek amacıyla çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.Hizmet kalitesinin ve yolcu güvenliğinin düşük olması vb. sorunlar nedeniyle sistem düzenlemesinin gerçekleştirileceğini ifade eden Polat, İstanbul Teknik Üniversitesi(İTÜ) işbirliği ile Toplu Taşıma Sistemi Rehabilitasyonu ve Hat Optimizasyonu Çalışmaları yapıldığına vurgu yaptı. Gerçekleştirilen çalışmalarının sonunda örnek işletme modelinin de hazırlandığı belirtildi.HBB Ulaşım Dairesi Başkanlığı ekipleri, çalışmalarının başlangıç noktasının Defne ilçesine bağlı Harbiye Mahallesi olduğunu bildiren HBB Ulaşım Dairesi Başkanlığı ekipleri, çalışmaların gerçekleştirilmesi ile ulaşım sorunlarının minimum seviyeye düşeceğini açıkladı.
HAT OPTİMİZASYON TANITIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ haberi 04 Mayıs 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine  adına Hatay Antakya muhabirimiz Erkan Mutlu İnan adına  tarafından  3975 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle