HATAY DA NEVRUZ KUTLANDI

<span style="background-color:rgb(255, 255, 255); font-family:arial; font-size:14px">Orta Asya ve Ortadoğu&rsquo;da en &ouml;nemli bayram olarak kabul edilen ve&nbsp;yeni yıl ya da doğanın uyanışı ve bahar bayramı anlamını taşıyan nevruz Hatay&rsquo;da kutlandı.</span>
HATAY DA NEVRUZ KUTLANDI

HDP İl Başkanlığı tarafından Uğur Mumcu Meydanı’nda düzenlenen etkinlik HDP’nin mitingine dönüştü. HDP Hatay Eş Başkanı Hülya Kadı, Kobani’de düzenlenen nevruz kutlamalarında gerçekleştirilen intihar saldırısında hayatını kaybeden 20 kişiyi anarak başladığı konuşmasında,”Nevruz halkların kardeşlik günüdür. Helalleşme sarılma günüdür. Orta doğuyu kan gölüne çevirenlere sesimizi yükseltme günüdür” dedi.Yaklaşık 300 kişinin katıldığı kutlamalarda partililer İmralıda ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası çeken Abdullah Öcalan lehine sloganlar attı. Etkinliğe katılanlar ateş yakıp üzerinden atladı.Etkinlikte, Mersin’de öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan ve Gezi Parkı olaylarında hayatını kaybedenler de anıldı. Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı etkinlik şarkılar ve halaylarla olaysız bir şekilde sona erdi.

HATAY DA NEVRUZ KUTLANDI haberi 23 Mart 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay tarafından  1720 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle