HATAYIN YENİ LEZZETİ EXPO KEBABI

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Hatay’da Medeniyetler Bahçesi adı ile düzenlenecek olan ve dünyanın en büyük 3’üncü organizasyonu olarak kabul edilen EXPO 2021 hazırlıklarını ara vermeden devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi, dünyanın dört bir yanından farklı kültürlerin bir araya geleceği organizasyon olan EXPO 2021’de Hatay’ın damak çatlatan lezzetlerini tanıtacak.

Hatay’ın bereketli topraklarında yetişen bitkilerini ve bu topraklarda yetişen ürünlerini mutfakta buluşturan Büyükşehir Belediyesi, UNESCO gastronomi şehri Hatay’a dünya mutfağına 601. Lezzeti Hatay EXPO Kebabını kazandırarak tanıtımını gerçekleştirdi.

“HATAY’IN DAMAK ÇATLATAN LEZZETLERİNİ TÜM DÜNYAYA TANITMAK AMACIYLA ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR”

HBB Gastronomi Proje Uzmanı Celil Erkan, “Amanos Dağı’ndan zahterin, Belen’in doğal otlarla beslenen kuzu etinin, Kırıkhan’ın havucunun, Samandağ’ın maydanozu, Yayladağı’nın tereyağı, Dörtyol’un narenciyesinin, Reyhanlı ve Kumlu’nun Karakılçık firiğinin muhteşem buluşması olan Hatay EXPO Kebabını Hatay’ın 601. Lezzeti olarak kazandırdık. Hatay’ımızın damak çatlatan lezzetlerini tüm dünyaya tanıtmak amacıyla çalışmalarımız devam etmektedir” dedi.

HATAYIN YENİ LEZZETİ EXPO KEBABI haberi 19 Mayıs 2020 14:27 tarihinde FirmaRehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay Büyükşehir Belediyesi adına Hatay / Hatay Merkez muhabirimiz Hatice Ekmekçi tarafından Belediyeler sektörüne eklenmiş olup  42 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından beğenilmemiştir.
Haberi Beğendiniz mi?
Okunma
Muhabir
İlgili Sektör
Kategori
HATAYIN YENİ LEZZETİ EXPO KEBABI haberi, Hatay Hatay Merkez Belediye Haberleri hatay ili hatay-merkez ilçesi mahallesinde Belediye kategorisinde yer almakta olup 2020 yılı içerisinde 42 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Hatayın+Yeni+Lezzeti+Expo+Kebabı Haberin+Detayları+için+Tıklayın!
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş ve Oy Ver!
HATAYIN YENİ LEZZETİ EXPO KEBABI Sayfasını Ben Beğendim. Size de Tavsiye Ederim! #HATAYIN #YENİ #LEZZETİ #EXPO #KEBABI #HATAYINYENİ #YENİLEZZETİ #LEZZETİ #EXPO #EXPOKEBABI #HATAYINYENİLEZZETİEXPOKEBABI
HATAYIN YENİ LEZZETİ EXPO KEBABIHATAYIN YENİ LEZZETİ EXPO KEBABI51 0.0 | 0 Oy