HATAY GÖNÜLLÜLERİ KONSEYİ BAŞKAN SAVAŞ I ZİYARET ETTİ

Hatay Gönüllüleri Konseyi Tahir Dönmezer ve beraberindeki heyet Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a nezaket ziyaretinde bulundu.

HATAY GÖNÜLLÜLERİ KONSEYİ BAŞKAN SAVAŞ I ZİYARET ETTİ

Dönmezer, Başkan Savaş’a kent genelinde yürüttüğü hizmetlerden ötürü teşekkür ederek, başarılarının devamını diledi.Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, yapılan ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek konsey Başkanı Tahir Dönmezer ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

Kent genelinde 4 yıldır yürütülen çalışmalar ile alt yapı sorununun % 95 oranında tamamlandığını ifade eden Başkan Savaş, “Başkanlığa seçildiğim ilk günden itibaren kent genelinde yaşanan alt yapı sorunlarının çözümünde köklü, kalıcı yatırımlar gerçekleştirdik.
 
Alt yapı yatırımlarının tamamlanması ile üst yapı çevre düzenleme çalışmalarına ağırlık veriyoruz. Birkaç gün içerisinde başta ana arterler olmak üzere bütün caddelerimizde asfalt çalışması gerçekleştireceğiz. Hatay’ın Büyükşehir olması ile il genelinde büyük değişiklikler yaşanacak. Her şeyden önce merkezi idareden aktarılan para büyük oranda değişecek. Hizmet ve yatırımlar için daha fazla para aktarılacak. Bu da doğal olarak proje ve yatırımlara yansıyacak. Büyükşehir ile ilgili olarak çalışmalara başladık. Erzin’in en ücra noktasından, Yayladağı’nın en uzak köyüne kadar Hatay’ın tamamında nereye ne lazım olmak üzere ön hazırlıklar yapıyoruz ve bu hazırlıklar tamamlanmak üzere.” dedi.Ziyarette heyet başkanlığını yapan Tahir Dönmezer, Başkan Savaş’a çiçek, 2013 yılı takvimi ve kapak sayfalarında Atatürk’ün resmi ve Hatay ile ilgili sözlerin yer aldığı konsey tüzüğünü hediye etti.