HATAY MIPIM FUARI İÇİN CANNES’DA

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, dünyanın en büyük Gayrimenkul Yatırım ve Emlak Fuarı olan MIPIM’de Hatay’ı tanıtmak ve şehre yatırımlar kazandırmak amacıyla Fransa’nın Cannes şehrine gitti.
HATAY MIPIM FUARI İÇİN CANNES’DA
Dünya genelinden ve özellikle Avrupa Kıtası’ndan katılımcıların büyük ilgi gösterdiği ve başladığı gün itibariyle de beklendiğinden daha fazla ilgi gören MIPIM, emlak ile gayrimenkul gurularının yatırıma uygun, gelecek vadeden bölgelere fonlarını aktarmasıyla amacına ulaşıyor.Başkan Savaş’ın yatırım anlamında gelecek vadeden bir dünya şehri olarak ön plana taşıyacağı Hatay, verimli toprakları, ulaşıma elverişli coğrafyası ve turizm cenneti olması gibi müthiş zenginlikleriyle fuara damga vuracak illerin başında yer alıyor.Uluslararası yatırımcıları ve fonları Hatay’a çekmek için kentin ekonomik dinamizmini tüm dünya ile paylaşacak olan Başkan Savaş, son olarak katıldığı ulusal televizyon kanallarında verdiği demeçlerde ve yaygın basında işlenen haberlerde “Biz MIPIM’e çatışma ortamı içindeki Suriye değiliz, Hatay’ız, tüm ilçelerimizde farklı fonksiyonlarda gayrimenkul yatırım fırsatları var demek için gidiyoruz. Yatırımcı kriz ortamlarını sever. Gerçek yatırımcı kriz dönemlerinde yatırım yapar ki maliyetleri düşsün. Yatırımcılar şehrimizde yüzde 50’ye yakın daha az maliyet avantajını yakalayabilecekler. Biz bu avantajı kullanmak istiyoruz. Krizi fırsata çevireceğiz. Ortadoğu’ya yakın olmanın avantajını kullanacağız. Çünkü bölgedeki savaş bittiğinde Irak ve Suriye gibi ülkelerin çok büyük ihtiyaçları olacak. Özellikle inşaat alanında bu ülkelere ulaşılabilecek en iyi noktadayız” ifadelerine yer vermişti.Türkiye’den 821 katılımcının boy göstereceği MIPIM’de Hatay’ı 4 dev projeyle tanıtacak olan Başkan Savaş, kentin 15 ilçesiyle refah seviyesini yükseltmeyi ve ulusal ile uluslararası yatırımlarla Ortadoğu’daki gelişmelerden kaynaklı olumsuz havayı bertaraf etmeyi amaçlıyor.     
HATAY MIPIM FUARI İÇİN CANNES’DA haberi 16 Mart 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine  adına Hatay Antakya muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  925 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle