HATAY'IN BÜYÜKŞEHİR OLMASI İSTEĞİ

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI SAVAŞ: ''KONUYU BASINDAN TAKİP EDİYORUZ, HENÜZ BUNUNLA İLGİLİ BİZDEN İSTENEN BİR ŞEY YOK''
HATAY'IN BÜYÜKŞEHİR OLMASI İSTEĞİ
Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, İçişleri Bakanı Beşir Atalay tarafından açıklanan Hatay'ın ''büyükşehir'' statüsüne kavuşturulmasıyla ilgili bilgileri basından öğrendiği kaydederek, ''Henüz bununla ilgili bizden istenen bir şey yok'' dedi.
     Savaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, büyükşehir statüsüne kavuşturmayla kentin ekonomik girdilerinin artacağını ancak, bunun için kentin nüfusunun 750 binin üzerinde olması gerektiğini ifade etti.
     Savaş, ''Antakya, çevre beldeleriyle birlikte yaklaşık 345 bin nüfusa sahip. Konuyu basından takip ediyoruz, henüz bununla ilgili bizden istenen bir şey yok. Fakat biz de kentimizin büyükşehir statüsüne kavuşarak, Gaziantep, Adana, Mersin gibi olmasını istiyoruz. Büyükşehir statüsüne kavuşturulmasıyla tek elden kentin alt ve üst yapı çalışmaları daha hızlı bir şekilde yapılabilir. Ayrıca hizmetin kalitesi de yükselir'' dedi.
     Kentin büyükşehir statüsüne alınması konusunun parti meselesi olmadığını vurgulayan Savaş, bunun gerçekleşmesi durumunda herkes için bir kazanç olacağını belirtti.