HATAY’IN KIYILARINDA TEMİZLİK VAR

Hatay B&uuml;y&uuml;kşehir Belediyesi satın aldığı iki deniz temizleme teknesiyle Akdeniz&rsquo;de kıyısı bulunan il&ccedil;elerinin 186 km uzunluğunda sahili ile birlikte &Ccedil;evlik, Arsuz, G&uuml;lcihan, Payas, İskenderun, D&ouml;rtyol ve Erzin de bulunan plajları temizleme &ccedil;alışmalarına başladı.<br /> &nbsp;
HATAY’IN KIYILARINDA TEMİZLİK VAR
Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü 14 ve 7,5 metre uzunluğunda iki tekne ve temizlik ekipleri ile her gün sabah saat 06.00 sıralarında başlattıkları sahil, yüzey ve deniz altında bulunan katı atık temizleme çalışmalarını yapıyor.Domuz Burnu’ndan Erzin Burnaz sahil şeridine kadar olan kıyı şeridinde, denize vuran ambalaj, çöp ve benzeri katı atıklıların yanı sıra pislikleri deniz süpürgesi ile tarayarak temizliyor.                   
Yaz sezonu boyunca yüz binlerce yerli ve yabancı turistin uğrak yeri olan ve 186 kilo metre uzunluğundaki Çevlik, Arsuz, Gülcihan, Payas, İskenderun, Dörtyol ve Erzin de bulunan plajların, deniz ve kıyıları elli beş kişilik ekip ve iki tekne ile yapılan temizlik çalışmaları sonucu pırıl pırıl oluyor.                                 Karasının temiz olduğu gibi denizi ve kıyılarının da pırıl pırıl olması için çalışan Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı'na bağlı temizlik ekipleri, yaptıkları deniz ve sahil temizlik çalışmaları, Samandağ’ına bağlı Çevlik ilçesinin esnafları sevindirdi. Sahil temizlik çalışmalarını sevinçle karşılayan, Samandağ Su Ürünleri Kooperatif Başkanı Mehmet Gülsever, “Hatay Büyükşehir Belediyesinin çalışmaları güzel bir şey. Temmuz ve Eylül ayları arasında açık denizlerden gelen naylon ve çeşitli atıklar sahilimizi ve denizimizi olumsuz etkiliyor. Kaymakamlık, bu kirlenme olayının önüne daha önce geçemedi. Fakat, Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin deniz ve sahillerimizde başlattığı temizlik çalışması başarılı olacak ve bizler içinde çok güzel oldu.” dedi.Büyükşehir Belediyesi, Akdeniz sahil şeridinde bulunan plaj ve denize çöp atmamaları konusunda vatandaşların duyarlı olmasını istedi.
 
 
 
HATAY’IN KIYILARINDA TEMİZLİK VAR haberi 08 Haziran 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay muhabirimiz Erkan Mutlu İnan adına  tarafından  4515 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle