HATSU ALDIĞI ARAÇLARLA HİZMET KALİTESİNİ ARTTIRDI‏

Hatay Büyükşehir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), Hatay’a daha kaliteli ve hızlı hizmet verebilmek için 64 adet yeni aracı düzenlenen törenle filosuna kattı.
HATSU ALDIĞI ARAÇLARLA HİZMET KALİTESİNİ ARTTIRDI‏
Devlet Malzeme Ofisi aracılığıyla alınan 10 Beko Loder(kazıcı-yükleyici), 1 tekerlekli Ekskavatör 39 adet 4x2 ve 14 adet 4x4 Pick-Up, Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve HATSU Genel Müdürü İsameddin Çeker’in katılımı ile HATSU park alanında düzenlenen törenle HATSU’ya teslim edildi.
Açılış konuşmasını yapan HATSU Genel Müdürü İsameddin Çeker, birlikte başlanan kutlu yolda emin adımlarla ilerlediklerini ifade ederek, “İlk zamanlarda devir tasfiye komisyonu taafından HATSU’ya sadece  1 tane Beko Loder’ın devredildi. Onun doşun dışında 5-6 tane kanal açma aracımız vardı. O günlerden bu günlere büyük özveri ve gayret içerisinde geldik. Toplamda aldığımız 16 adet Beko Loder, 2 adet lastikli ekskavatör, 2 adet paletlli ekskavatör, 39 adet 4x2 ve 14 adet 4x4 Pick-Up ile kırsal bölgelerde gücümüze güç kattık. Bu süre içerisinde eksiklerimizi tamamlamaya devam edeceğiz.” dedi.Ayrıca Genel Müdür Çeker, Devlet Malzeme Ofisi’ne siparişi verilen arazöz, kamyon, kanal açma aracı ve 1 TIR’ın önümüzdeki günlerde HATSU’nun bünyesine kazandırılacağını kaydetti.Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş yaptığı konuşmada ise, amaçlarının ne kadar çok arabanın olduğunu paylaşmak değil, asıl amaçlarının hedeflerin ne kadar yüksek olduğunu paylaşmak ve bu hedef doğrultusunda atılan adımları hep birlikte Hatay halkına göstermek olduğunu vurguladı.Alınan araçlarla Hatay’a daha kaliteli ve daha hızlı hizmet etme amacında olduklarının altını çizen Başkan Savaş, “50 Yılın İçmesuyu Seferberliği” projesini yapmış bulunmaktayız. Yayladağı, Samandağı, Hassa, Altinözü, Belen, Antakya ve Erzin başta olmak üzere öncelikle içmesuyu şebekelerinin değiştirilmesi gerekli yerlerde arıtma sistemlerinin, kanalizasyon çalışmalarının yapılması ve bunlara bağlı artıma tesisinin yapılması konusunda HATSU olarak da  birinci önceliğimiz. Çünkü müthiş bir şekilde biz şu anda bakım ve onarıma para veriyoruz” dedi.“İnsanlarımızın ez az 5’te 1’i sağlıksız su tüketiyor. Bununla birlikte yer altından çekmiş olduğumuz suların da en fazla yüzde 30’unu çeşmelerimizde buluşturabiliyoruz” diyen Başkan Savaş konuşmasına şöyle devam etti: “Bunun için yapacağımız en büyük çalışma bütün hatlarımızı yenilemek, elektirik tesisatlarını revize etmek bununla birlikte giderlerimizi azaltmak ama yaptığımız işleride bütünüyle Hatay’ı geleceğe taşımak. Bu araçlarımızın memleketimize ve ülkemize hayırlı olmasını ve hayırlı hizmetlerde bulunmasını temenni ediyorum” dedi.Yapılan konuşmalar sonrasında Başkan Savaş, Genel Müdür Çeker, Büyükşehir personelleri ve diğer katılımcılar, dualar eşliğinde kesilen kurbanın ardından alınan araçları Hatay’ın ve Hataylıların hizmetine sundu. Alınan araçlarda incelemelerde bulunan Başkan Savaş, bir tekerlekli ekskavatöre binerek objektiflere poz verdi.Ayrıca törene, Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Hatay Milletvekili Serkan Topal, HBB Genel Sekreteri Hasan Maden, HBB Başkan Vekili Serdar Güven, HATSU Yönetim Kurulu Üyeleri Murat Uçar ve Muittin Şahsuvar, HATSU ile HBB daire başkanları ile şube müdürleri, Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü’nün  yanı sıra çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.