HAYVAN HAKLARI FEDERASYONU 1.BÖLGESEL TOPLANTISI

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Zabıta Daire Başkanlığı ile Mezbahalar, Veterinerlik ve Gıda Kontrol İşleri Şube Müdürlüğünün ev sahipliğini yaptığı Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu 1. Bölgesel Akdeniz Toplantısı için gelen hayvansever konuklar, toplantının değerlendirmesini yapmak üzere Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) tarafından 14 Mayıs Cumartesi günü Harbiye Hidro Restaurant’ta konuk edildi.
HAYVAN HAKLARI FEDERASYONU 1.BÖLGESEL TOPLANTISI
Geniş katılımla gerçekleşen toplantıya, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Başkan Savaş’ın eşi Doç. Dr. Nazan Savaş, Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu (Anadolufed), Hayvanların Yaşam Hakları Federasyonu (Haykonfed), İskenderun Sokak Hayvanları Koruma Derneği, Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği ile Marmara Hayvan Hakları Federasyonu (Marmarafed), dernek üyeleri ve yöneticiler yerlerini aldılar.Hayvanseverleri bir araya getiren dev toplantıyı değerlendiren Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, "Doğanın ayrılmaz bir parçası ve dengesi olan hayvanları korumak için her türlü çabayı göstereceğiz. Hayvansever dostlarımızla işbirliğimizi pekiştirerek doğada bir denge unsuru olan hayvanlarımızı korumak ve hayvan hakları ihlallerinin önüne geçmek üzere çalışacağız. Bu anlamda hayvanseverlere destek olmaya devam ederek onlara her türlü hizmeti vermeye hazırız" ifadelerini kullandı. 
Yapılan değerlendirmelerin ardından Başkan Savaş, Haykonfed Başkanı Nesrin Çıtrık’a, Nazan Savaş ise Haykonfed Onursal Başkanı Prof. Dr. Mirat Gürol'a çiçek takdim ettiler.Hayvan haklarının savunuculuğunu üstlenen bireysel ve kurumsal hayvanseverlerin bir araya geldiği organizasyonda, hayvanlara daha iyi yaşam alanları sunulması noktasında fikir alışverişlerinde bulunmak için daha sık bir araya gelinmesinin yararlı olduğunun belirtilmesiyle etkinlik sona erdi.