HBB ZOR GÜNLERDE HALKIN EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ‏

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Sağlık Hizmetleri ve Mezarlıklar Şube Müdürlüğü, Hatay halkının zor günlerinde ihtiyaçlarını ücretsiz bir şekilde karşılayarak desteklerini sürdürüyor.
HBB ZOR GÜNLERDE HALKIN EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ‏
48 adet cenaze aracı, 35 adet taziye çadırı taşıma ve temizlik işlerinde kullanılabilecek araçlarla 15 ilçe geneline ücretsiz hizmet vererek, zor günlerde yardıma koşan HBB Sağlık Hizmetleri ve Mezarlıklar Şube Müdürlüğü ekipleri, filosuna eklediği yeni araçlarla vatandaşlara kolay hizmet ulaştırıyor.
Hatay halkının Alo 188 Cenaze Hizmetleri’ni aramaları ile evlerinden veya hastanelerden cenazelerin mezarlık komplekslerine ücretsiz bir şekilde getirildiğini bildiren HBB ekipleri, yıkama, kefenleme, defin işlemlerinin ücretsiz bir şekilde özenle yapıldığını bildirdi. Ayrıca defin sonrası tüm cenaze yakınlarına ihtiyaçlar doğrultusunda taziye çadırı, sandalye, masa, semaver, ısıtıcı ve ses sistemi dağıtımı yaparak halkın zor günlerinde imdadına koşan HBB Sağlık Hizmetleri ve Mezarlıklar Şube Müdürlüğü ekipleri, bu anlamdaki özverisiyle takdir topluyor.Şehit cenazelerine büyük bir hassasiyet gösterdiklerini bildiren ekipler, 3 gün boyunca taziye çadırında ücretsiz hizmet sunmak amacıyla personellerin görevlendirdiklerini kaydetti.Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın hassas tutumu çerçevesinde insan odaklı sosyal belediyeciliğin gerektirdiği görev anlayışıyla hareket eden HBB ekipleri, tüm ilçelerinde mezarlık temizleme çalışmalarını da sürdürerek, mezar ziyaretlerinin temiz bir ortamda gerçekleşmesini sağlıyor.HBB Sağlık Hizmetleri ve Mezarlıklar Şube Müdürlüğü ekipleri, cenaze nakil konusundaki yetkin kapasitesiyle de vatandaşların hizmetinde olduğunu bildirdi.