HBB’YE NEZAKET ZİYARETİ‏

Dünya Vatandaşlar Örgütü Yönetim Kurulu Başkanı ve İpekyolu Birliği Başkanı Dr. Kwaak YoungHoon ve eşi Kim YoungHoon Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Başkan Vekili Serdar Güven’e nezaket ziyaretinde bulundu.
HBB’YE NEZAKET ZİYARETİ‏
Gerçekleşen ziyarete, HBB Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Sait Günal, HBB Kültür Danışmanı Kenan Yurttagül, HBB Ulaşım Dairesi Başkanı M. İkbal Polat ve HBB İç Denetçisi Ulaş Altın katılım gösterdi.
HBB BAŞKAN VEKİLİ GÜVEN, HOON İLE HATAY’IN KADİM TARİHİNİ ELE ALDI
Hatay’ın zengin kültürel ve tarihsel dokusuna değinerek fikir alışverişinde bulunulan ziyarette, kadim tarihi ve medeniyetlere ev sahipliği yapmış geçmişi ile Hatay’ın renkli bir toplumsal mozaiğe sahip oluşunun dünyada emsal teşkil ettiği konuşuldu.Dünya çapında şehir plancılığı konusunda yetkinliğiyle tanınan Hoon, örgüt olarak gerçekleştirdikleri projelere de değinerek ilerleyen zamanlarda Hatay ile işbirliği yapılmasını temenni etti.İpekyolu programının ortaya çıkış sürecini de anlatan Hoon,  Dünya Vatandaşlar Örgütü’nün geliştirdiği kavramlardan bahsetti. Yerelleşme ve yönetişim ile küresel medeniyetler ve vatandaşlık konseptinde her vatandaşın kendine özgü bir yaşamı olduğuna değinen Hoon, “Hepsine hizmet sunmak gerekir. Dünya Vatandaşlar Örgütü herkese hizmet sunulmasını öngörüyor” ifadelerini kullandı. Hoon ayrıca, binlerce yıl kültürlerarası etkileşimin ilham kaynağı olan ve antik dönem ticaret yolları arasında en önemlisi olarak bilinen İpek Yolu’nun özlenen günlerine kavuşacağına da vurgu yaptı.İpek Yolu Belediye Başkanları Forumu ile bir araya gelen üye ülkelerin amaçlarının bu yolu eski günlerindeki canlılığına kavuşturmak, sosyal, kültürel paylaşımlar başta olmak üzere birçok alanda örnek işbirlikleri kurmak olduğunun da altını çizen Hoon, bu bağlamdaki etkin çalışmaların devam edeceğini kaydetti.HBB Başkan Vekili Serdar Güven, Dünya Vatandaşlar Örgütü Yönetim Kurulu Başkanı ve İpekyolu Birliği Başkanı Dr. Kwaak YoungHoon ve eşi Kim YoungHoon’na Hatay’a özgü tablo ve Hatay’ın yöresel ürünleri ile ipek şal ve kravat hediye etti.
 
HBB’YE NEZAKET ZİYARETİ‏ haberi 21 Nisan 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine  adına Hatay Antakya muhabirimiz Mehmet Katırcıoğlu Reklam Danışmanı adına  tarafından  3660 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle