HER YÖNÜYLE KENTSEL DÖNÜŞÜM KONGRESİ

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 3. Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm başlığı altında İstanbul’da düzenlenen ve Türkiye genelinden belediye başkanlarının davet edildiği ulusal kongreye katıldı.
HER YÖNÜYLE KENTSEL DÖNÜŞÜM KONGRESİ
İstanbul Marriott Hotel Şişli’de, Management Plus Danışmanlık ve Eğitim tarafından düzenlenen kongreye Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) destek verdi.“Sürdürülebilir Şehirler Yaratmada Kentsel Dönüşümün Önemi” alt başlığında Hatay’ın kentsel dönüşümdeki durumuyla ilgili olarak kongre katılımcılarına bilgiler aktaran Başkan Savaş, Hatay’a değer kazandıracak tüm desteklere açık olduklarını belirtti.Hatay’ın 1. derecede deprem kuşağında bir il olduğu gerçeği ve şehre has özellikler ele alınarak hareket edilmesi gerektiğini kaydeden Başkan Savaş, bu anlamda uygulanacak kentsel dönüşüm çalışmalarının önemine dikkat çekti.  “Sürdürülebilir Şehirler ve Binalar” ana başlığı altında bu yıl 3.sü düzenlenen Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi, geleceğe güvenle bakan sağlıklı ve modern kentlere rehberlik etmesi açısından büyük önem taşıyor.  
 
HER YÖNÜYLE KENTSEL DÖNÜŞÜM KONGRESİ haberi 26 Şubat 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine tarafından  615 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.