HOLLANDA MÜSTEŞARI PLAS SAVAŞ’I ZİYARET ETTİ

Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere kentimizde bulunan Hollanda Büyükelçiliği Müsteşarı Thijs van der Plas beraberinde Holanda Büyükelçiliği Siyasi İşler Sorumlusu Ertan Keskinsoy’la birlikte Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’a nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

HOLLANDA MÜSTEŞARI PLAS SAVAŞ’I ZİYARET ETTİ
Hollanda Büyükelçiliği Müsteşarı Thijs van der Plas ziyarette yaptığı açıklamada; “ Son dönemlerde Suriye’de gelişen süreçle ilgili doğru ve ilk ağızdan bilgilenmek amacıyla yetkililerlerle, sivil toplum kuruluş temsilcileriyle, medya mensuplarıyla görüşmelerde bulunmak üzere Hatay’dayız. Bu vesileyle il yöneticilerimize nezaket ve tanışma ziyaretleri gerçekleştirmek istedik. Bu kapsamda Antakya Belediye Başkanı Sayın Doç.Dr.Lütfü Savaş’a nezaket ziyaretinde bulunduk. Sayın Savaş’a misafirperverliğinden ötürü teşekkür ediyoruz.” dedi.

            Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş,  Suriye’de yaşanan süreçle ilgili gerek hükümetimiz gerekse il yöneticilerimiz üzerlerine düşen tüm sorumluluğu yerine getirmektedirler. Yaşanan süreç her ne kadar ilk zamanlarda bir tedirginlik yaratsa da Hatay’da var olan birlik, beraberlik ve kardeşlik ortamı bu tür kışkırtmaları ve provokasyonları kabul etmez, izin vermez. Hatay’da herkes yüzyıllardır bir arada yaşamaktadır, burası çok kültürlülüğün simgesi durumundadır. Farklı dinlerin, etnik unsurların aynı motif üzerinde bulunduğu bir il konumundadır. Bizler kanaat önderlerimizle, il yöneticilerimizle, hemşehrilerimizle birlik, beraberlik ve dayanışma içinde bu süreçten hiç yada en asgari şekilde etkilenmesi için hep birlikte hareket ediyoruz. Yöre insanı olarak Hatay’daki huzuru, birlik ve beraberlik ortamını hiç kimsenin bozmasına müsaade etmeyecek kültürde ve bilinçteyiz.” dedi.

            Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Hollanda Büyükelçiliği Müsteşarı Thijs van der Plas ve Holanda Büyükelçiliği Siyasi İşler Sorumlusu Ertan Keskinsoy’la ziyaret anısına hatıra fotoğrafı çekildi.