Homend bayan basketbol takımı Yeni transferlerin mutlulugunda

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi ekiplerinden Homend Antakya Belediyesi Teknik Sorumlusu Levent Deringöl, yeni transferlerin takıma katılmasıyla çok iyi bir duruma geldiklerini ve tüm maçları kazanmak istediklerini söyledi.
Homend bayan basketbol takımı Yeni transferlerin mutlulugunda
Deringöl, Antakya Belediyesi Meclis Salonunda düzenlediği basın toplantısında yaptığı konuşmada, deplasmanda Beşiktaş karşısında aldıkları galibiyetin kendileri için önemli olduğunu belirterek, alınan galibiyetle rahat nefes aldıklarını ifade etti.
     Pazar günü kendi evlerinde Samsun Basketbol Kulübü ile yapacakları maçla ilgili de değerlendirmede bulunan Deringöl, ''Samsun ile ilk yarıda oynadığımız karşılaşmada kötü bir oyun sergileyerek yenilmiştik. Fakat bu defa kendi evimizde daha iyi bir sonuç alacağımızı düşünüyorum. Yeni transferlerin takıma katılmasıyla çok iyi bir duruma geldik, artık tüm maçları kazanmak istiyoruz'' dedi.

     Deringöl, hedeflerinin ilk önce ligde kalmak, daha sonra da play-off maçlarında iyi sonuçlar elde etmek olduğuna işaret ederek, Amerikalı yeni transfer Monique Currie'nin takıma katılmasıyla morallerinin yükseldiğini ve bu transferle takımdaki lider oyuncu eksikliğinin giderildiğini kaydetti.
     Genel Menajer Mahmut Denk ise Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nin Avrupa'nın en iyi ligi haline geldiğine değinerek, ligdeki tüm takımların güçlü kadrolar oluşturduğunu belirtti.
     Play-off müsabakalarında yer almanın kendileri için önemli olduğunu bildiren Denk, ligdeki tüm takımların birbirini yenecek güçte olduğunu, birinci lige yeni çıkmalarına rağmen çok iyi bir takım kurduklarını dile getirdi.
     Denk, altyapı konusunda da önemli çalışmalar yaptıklarına dikkati çekerek, şöyle konuştu:
     ''Altyapıya yeteri kadar önem verilmediği iddiaları çok yanlış. Yaz dönemi boyunca devam eden basketbol kursuna 70'e yakın sporcu katıldı. Bu sporcular arasından seçerek kurduğumuz genç takım da bu haftadan itibaren maçlara başladı. Öyle umuyorum ki birkaç yıl sonra burada yetişen sporcular, kenti en iyi şekilde temsil edecektir. Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş bu konuda takıma çok büyük destek veriyor.''
     Taraftarın takımı desteklemeye devam etmesi gerektiğinin altını çizen Denk, ''Her türlü eleştiriye açığız. Fakat tüm spor müsabakalarında olduğu gibi küfre kesinlikle karşıyız. Antakya halkının salon sporlarına adapte olması gerekiyor. Çünkü basketbol maçlarına herkes ailesiyle geliyor. Maça gelen çocukların pişman olmaması için tüm taraftarlardan bu konuda dikkatli olmasını istiyoruz'' dedi.
     Takım kaptanı Aslı İnceer de Homend Antakya Belediyesi'nde oynadığı için mutlu olduğunu vurgulayarak, Samsun Basketbol Kulübü ile oynayacakları karşılaşmaya tüm taraftarları davet etti.