HOŞGÖRÜ KONFERANSINA YOĞUN İLGİ

<span style="background-color:rgb(247, 247, 249); color:rgb(119, 119, 119); font-family:trebuchet ms,verdana,arial,sans-serif; font-size:13px">İskenderun Belediyesi tarafından d&uuml;zenlenen &lsquo;Dinler ve K&uuml;lt&uuml;rler Arası Hoşg&ouml;r&uuml;&rsquo; konulu konferansa İskenderun halkı yoğun ilgi g&ouml;sterdi. Belediye Başkanı Seyfi Dingil, konferansa katılarak halkımıza &ouml;nemli bilgiler aktaran &uuml;nl&uuml; tasavvuf araştırmacısı-Yazar Cemalnur Sargut&rsquo;a g&uuml;n&uuml;n anısına plaket takdim etti.</span>
HOŞGÖRÜ KONFERANSINA YOĞUN İLGİ
İskenderun Belediyesi’nin kültürel manada hizmetleri hız kesmeden devam ediyor. Türkiye’nin yetiştirdiği ünlü tasavvuf araştırmacılarından aynı zamanda yazar Cemalnur Sargut, İskenderunlularla buluştu. Belediye Kültür Sarayı’nda gerçekleşen konferansa İskenderun Kaymakamı H. Hasan Özyiğit, Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İlçe Emniyet Müdürü Zeki Balcı, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, davetliler ve İskenderun halkı katıldı. Konferans öncesi konuşan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, rutin ve klasik belediyecilik anlayışından uzak hareket ettiklerini belirtti. Başkan Seyfi dingil, “Belediyecilik sadece, yol, kaldırım ve asfalt yapmak değildir. Kültürel ve sosyal faaliyetlere de önem vermek gerekir. Cemalnur Sargut hanımefendi, Türkiye’mizin yetiştirdiği ünlü yazarlarımızdan birisidir. Eminim ki burada insanlık adına çok önemli bilgileri bizlerle paylaşacaktır. Ben kentimizi şereflendirdiği ve engin bilgilerini halkımızın sunacağı için Cemalnur hanıma teşekkür ediyorum” dedi. Konferansa konuşmacı olarak katılan tasavvuf araştırmacısı-yazar Cemalnur Sargut, dinimizde hoşgörü, sevgi, saygı ve kardeşlik bağlarının önemine değindi. Sargut, “Sevgi, barış, alçak gönüllülük, adalet ve erdem hoşgörüyü doğururlar. İslam dininde kişisel ve toplumsal tüm ilişkilerde temel barış ve evrensel ahlak kuralları; insaf, adalet, eşitlik, esenlik, sevgi ve hoşgörüdür. Bu manada dinimizde hoşgörü kavramı çok önemlidir. Her bireyin, insanların dinine ve kültürüne saygı duyması gerekmektedir” dedi. Konferansın ardından İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, tasavvuf araştırmacısı-yazar Cemalnur Sargut’a günün anısına plaket takdim etti. 
HOŞGÖRÜ KONFERANSINA YOĞUN İLGİ haberi 08 Aralık 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  2485 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle