HUZUREVİ’NDE YENİ YIL ETKİNLİĞİ

<strong>Hatay B&uuml;y&uuml;kşehir Belediye(HBB) Başkanı Do&ccedil;. Dr. L&uuml;tf&uuml; Savaş&rsquo;ın toplumun her kesiminin yaklaşan yeni yıla mutluluklarla girmesi y&ouml;n&uuml;nde başlattığı geniş &ccedil;aplı &ccedil;alışmalar b&uuml;y&uuml;k takdir toplamaya devam ediyor.</strong>
HUZUREVİ’NDE YENİ YIL ETKİNLİĞİ
Başkan Savaş’ın talimatları doğrultusunda HBB Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı 29 Aralık Çarşamba günü Hatay Huzurevi’nde kalan büyüklerimiz için yılbaşı etkinliği gerçekleştirdi.
Gerçekleşen anlamlı yılbaşı etkinliğiyle yaşlılarımızla gönül köprüsü kuran Başkan Savaş’a eşi Doç. Dr. Nazan Savaş’ın yanı sıra HBB ile Hatay Meslek Edindirme Kursları (HATMEK) personelleri ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Aldatmaz katılım gösterdi.Başkan Savaş ve eşi Nazan Hanım’ın gerçekleşen anlamlı etkinlik kapsamında huzurevinin en yaşlı sakiniyle birlikte yılbaşı pastası kesmesi renkli görüntülere sahne olurken, bu anlamlı etkinliğin hazırlanmasına büyük katkılar sunan HATMEK personelleri, huzurevi sakinleriyle yakından ilgilenerek yeni yılın sağlık problemlerinden uzak huzurlu bir yıl olması temennisinde bulundular.  Etkinliğe şarkılarıyla renk katan Hamza Özer ve Yelda Kanmaz söylediği şarkılarla huzurevi sakinlerine unutulmaz anlar yaşatırken, coşkuya kapılan yaşlılarımız kimi şarkılarla doyasıya eğlendi, kimi şarkılarla da geçmişi yad ederek hüzünlendi.Başkan Savaş huzurevi çalışanlarının yaşlılarımıza kendi anne babaları gibi baktığını ifade ederek çalışanlara bu anlamda bir teşekkürü borç bildiklerinin altını çizerek, “Huzurevi sakinlerini mutlu görmek beni de mutlu ediyor. Geleceğimize güvenle bakabilmemiz için her biri tecrübe abidesi olan yaşlılarımıza huzurlu bir yıl diliyorum” şeklinde konuştu.Anlamlı etkinlikte konuşan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Aldatmaz ise, “Sosyal Sorumluluk projelerinde her zaman yanımızda olarak desteğini esirgemeyen, hiçbir talebimizi reddetmeyen ve bu gecenin hazırlanmasına vesile olan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş’a ve HBB bünyesinde faaliyet gösteren HATMEK personeli ile kursiyerlerine çok teşekkür ediyorum. Huzurevi demek huzur bulunan yer demek. Bunu tüm çalışanlarımızla birlikte başarabiliyorsak ne mutlu bize. Hem çocuklarımızın  yaşlılarımızın barındığı kuruluşlarımızda en çok ilgi, sevgi ve saygıya ihtiyaç duyuyoruz” şeklinde konuştu.Gerçekleşen konuşmalar sonrasında Aldatmaz bu güzel ve anlamlı etkinliğin gerçekleştirilmesine sağladığı katkılar ve bu anlamda büyüklerimizle kurduğu gönül köprüsünden dolayı Başkan Savaş’a çiçek takdiminde bulundu.Etkinlikte ayrıca huzurevi sakinleri ve katılımcılara, HATMEK eğitmenleri ve kursiyerlerinin yaptığı yemekler ile yılbaşı için süslenen yaş pastalar ve poğaçalar ikram edildi.