İKİ BİN KİŞİYE İFTAR SOFRASI KURULACAK

<span style="background-color:rgb(247, 247, 249); color:rgb(119, 119, 119); font-family:trebuchet ms,verdana,arial,sans-serif; font-size:13px">İskenderun Belediyesi yaklaşan ramazan ayı &ouml;ncesi hazırlıklarını tamamladı.</span>
İKİ BİN KİŞİYE İFTAR SOFRASI KURULACAK
 Ramazan boyunca kentte iki bin kişilik iftar sofrası kurarak vatandaşlara sıcak yemek verecek olan İskenderun Belediyesi, aynı zamanda farklı tarihlerde çeşitli etkinlik, konser, dinleti ve iftar organizasyonları düzenleyecek.  Atatürk Anıt Alanı İskele meydanında hazırlanacak iftar sofrasında günlük iki bin kişiye 3 çeşit sıcak yemek dağıtacak. Malatya Özel Mehteran Bölüğü ilk gün(yarın) saat:18.30’da Belediye binası önünden kortej şeklinde şehir turu yaparak Anıt Alanına gelecek. Burada hep birlikte yapılacak iftar sonrasında semezan gösterileri ve Tasavvuf konseri olacak. Ayrıca Ramazan ayı boyunca her akşam iftar sonrasında Atatürk Anıt Alanında Meddah, İbiş Usta, Orta Oyunu ve Palyaço gösterileri yapılacak. Ramazan şenlikleri nedeniyle açıklamada bulunan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, ramazan ayının hoşgörü, paylaşım ve birlikte yaşama vesile olmasını diledi. Bu Ay vesilesiyle ön plana çıkacak olan bu duyguların her daim devam etmesi gerekliliğine işaret eden Başkan Seyfi Dingil şu ifadelere yer verdi: “Belediye olarak da halkımızın bu ayı huzur içerisinde geçirmeleri için gereken her türlü çabayı göstereceğimizi ifade ediyoruz. Kent kültür geleneği içinde önemli yer tutan Ramazan olgusunu, anlamını yitirip alışkanlığa dönüşmüş klasik rutinlerle yaşanması yerine anlamına yaraşır biçimde, kentin geleneksel dokusuna uygun düşecek ortamlarda kutlamak istiyoruz. Bu itibarla ortak kent kültürü oluşumuna ve hemşericilik bilincinin gelişimine katkıda bulunabilmek gayretinde olacağız”dedi.
İKİ BİN KİŞİYE İFTAR SOFRASI KURULACAK haberi 18 Haziran 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay muhabirimiz Nejla Çetinoğlu adına  tarafından  1260 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle