İKİ İŞLETMEYE DAHA BEYAZ BAYRAK

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş kaliteli hizmet sunan işletmeleri ödüllendirdiklerini, esnafı “Beyaz Bayrak” uygulaması ile kaliteli ve ayrıcalıklı hizmete teşvik etmeyi amaçladıklarını kaydetti.

İKİ İŞLETMEYE DAHA BEYAZ BAYRAK
Belediye Başkanı Savaş’ın katılım gösterdiği törenle, Zabıta Müdürlüğü’ne yapılan başvuru sonucu yönetmelikle belirlenen kriterleri yerine getiren ve belge almaya hak kazanan 20 işletmeye daha önce Beyaz Bayrak ve plaketleri verildiği hatırlatılırken, aynı proje kapsamında, belirlenen kriterleri yerine getiren iki işletmeye daha Beyaz Bayrak ve plaketleri Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş tarafından sunuldu. Törene Belediye Başkanı Savaş’ın yanı sıra, Başkan Vekili Serdar Güven, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin, Hatay Esnaf Odaları Birliği Başkanı Abdulkadir Teksöz ve Belediye Zabıta Müdürü Recep Asıl katılım gösterdi.Antakya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü koordinesinde yürütülen “Beyaz Bayrak” uygulamasına hak kazanan Antakya Şehir Kulübü ve Antik Kral Künefe adlı işletmelere ayrı ayrı Beyaz Bayrak belgesi ve plaketlerini sunan Belediye Başkanı Savaş, bu belgenin Antakya Belediyesi sınırları içinde insan sağlığına, tüketici haklarına saygı gösteren nitelikli, kaliteli hizmet üreten ve temiz iş yerlerine verilen değerin belgesi olduğunu bir kez daha vurguladı.
Belediye Başkanı Savaş, Beyaz Bayrak Belgesi almak için esnaf temsilcilerinin Zabıta Müdürlüğü’ne başvurabileceğini veya www.antakya.bel.tr internet adresinde mevcut bulunan başvuru formunu doldurabileceklerini ifade ederken, Beyaz Bayrak Belgesi almaya hak kazanan işletmeleri belediyenin resmi web sitesi olan www.antakya.bel.tr’de yayınlayarak herkese ilan ettiklerini belirtti. Savaş, Beyaz Bayrak uygulaması gibi projelerle bu tür girişimleri destekleyerek şehrin hizmet kalite çıtasının en üst seviyeye doğru hızla ve emin adımlarla ilerlediğini vurguladı.ATSO Başkanı Hikmet Çinçin törende yaptığı konuşmada, Beyaz Bayrak almaya hak kazanan İşletme sayısında gün geçtikçe artış olduğunu vurgulayarak, “Artık cadde ve sokaklarımızda beyaz bayraklı işletmeleri görmeye başladık. Beyaz Bayrak alan işletmeler kaliteli hizmeti, hijyeni ve en önemlisi farklılığını ön plana çıkartmaktadır” dedi.HESOB Başkanı A.Kadir Teksöz törende yaptığı konuşmada “Antakya Belediyesi’nce esnafımıza yönelik yapılan “Beyaz Bayrak” projesini destekliyoruz. Beyaz Bayrak projesi ile esnafımız işletme kalitelerini daha da arttırarak hem daha bol kazanç elde etme imkânına sahip oluyor, hem de aldıkları bu belgeyle farklılıklarını ortaya koyarak özel işletme statüsüne kavuşuyorlar. Projede, başta Belediye Başkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.Yönetmelikle belirlenen kriterleri yerine getirerek Beyaz Bayrak belgesi almaya hak kazanan, İnönü Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Antakya Şehir Kulünü Derneği Yönetin Kurulu Başkanı Mehmet Sedat Reşa ve Atatürk Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Antik Kral Künefe  Sahibi Mehmet Aşıkay, Beyaz Bayrak uygulamasına layık görülmeleri nedeniyle Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a ve projeye emeği geçenlere teşekkür ettiler.