İskenderun Belediyesi nden engellilere bir ilk

İskendurun belediyesi engellilerimizin yaşamını kolaylaştırmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.
İskenderun Belediyesi nden engellilere bir ilk
İskendurun belediyesi  hizmet binası girişinde ve bina içinde engellilerimizin iş ve işlemlerini daha rahat gerçekleştirmeleri amacıyla kauçuk esaslı hissedilebilir ve uyarıcı yüzey malzemelerinin döşenme çalışması başladı.
Kauçuk esaslı hissedilebilir ve uyarıcı yüzey malzeme döşenme çalışması, belediye binası kaldırım ve girişlerinde yerleştirilen görme engelli tuğlalarını karşılayacak şekilde yapılıyor. Oluklu ve kabartmalı olarak iki farklı şekilde yerleştirilmiş olan görme engelli tuğlaları ile kaldırımın bittiğini, başladığını veya devam ediyor olduğunu, inişlerinin işaretini alan engellilerimiz, kauçuk esaslı hissedilebilir ve uyarıcı yüzey malzemelerinin döşenmesiyle de bina giriş ve bina içinde de iş ve işlemlerini daha rahat gerçekleştirebilecek. Belediye binasında ayrıca, engellilerimizin rahat kullanımı için tuvaletlerde de çalışma yapılıyor. Engelli dostu kaldırım çalışması da devam ediyor.
Engelli çocuklarımıza özel Engelli Park-1 Projesi’ni hayata geçiren İskendurun belediyesi,Barıştepe mahallesindeki düşük gelir seviyesine sahip engelli çocuklarımız için, Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında, DOĞAKA destekli,İskendurun belediyesi Engelli Çocuk Parkı ve Spor Aletleri Yapımı projesine de başlayacak.