İSKENDERUN SAĞLIKLI İÇME SUYUNA KAVUŞACAK

İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek, İskenderun'un sağlıklı içme suyuna kavuşacağını söyledi.
İSKENDERUN SAĞLIKLI İÇME SUYUNA KAVUŞACAK
 Civelek, Aslantaş Barajı'ndan getirilecek olan içme suyu projesi kapsamında başlatılan isale hattı döşeme çalışmasını yerinde inceledi.
     Gazetecilere yaptığı açıklamada isale hattı döşeme çalışmasının Akçay Mahallesi civarında başladığını belirten Civelek, ''İskenderun'un en büyük ihtiyacı olan içme suyu projesinin üç kademesinden biri Akçay'daki isale hattıdır. İkinci etap İsdemir'den İskenderun'a kadar olan mesafe. Üçüncü etap da İskenderun'un içme suyu şebekesinin değişimidir'' dedi.

     Su projesinin aslında çok daha önceki dönemlerde yapılması gerektiğini dile getiren Civelek, ''Şu anki şebekede yüzde 70 su kaybı yaşanıyor. Su şebekesinin eskimiş olması nedeni ile ayda 320 civarında patlak oluşuyor. Asfaltlar patlak tamiri nedeniyle sürekli deliniyor, vatandaş da damacana suya para ödemek zorunda kalıyor'' diye konuştu.
     Çalışmanın tamamlandığı bölgelerde arıtılmış temiz suyun verilmeye başlanacağını ifade eden Civelek, şöyle konuştu:
 
     ''Önümüzdeki yıl yapılan yerlere su verilmeye başlayacak. İskenderun sağlıkıl içme suyuna kavuşacak. Bu çok büyük proje. Enerji ve su tasarrufu sağlayacak. Ülkemiz su zengini ülke değil. İçme suyunda hem azalma hem kirlenme var. Görevimiz mümkün olduğunca gelecek nesillere temiz çevre bırakmak. Hep birlikte elele verelim. Şehrimizin çöp, su, yağmur suyu drenaj sorunumuzu çözelim. Gelecek neslimize çok daha düzenli ve yaşanabilir bir İskenderun bırakalım.''