İskenderun'da sertifika töreni

İskenderun Belediyesi Kadın Kültür Sanat ve Eğitim Merkezinde sertifika töreni düzenlendi.
İskenderun'da sertifika töreni
 Belediye Başkanı Yusuf Civelek, törende yaptığı konuşmada, kadınların daha eğitimli olması için belediye bünyesinde çeşitli kurslar açtıklarını belirterek, ''Hedefini gören insanın mutluluğu içindeyim. Hedefimiz toplumumuzun, Türkiye'nin aydınlık olması. Dünyada en önemli unsur insandır. Her şey insan içindir. İnsan en önemli faktördür. Biz insan merkezli çalışıyoruz'' dedi.
     Civelek, kadını aydın olmayan toplumun geleceğinin karanlık olduğunu bildirerek, kadınları bilgilendirmek, sosyal hayatla kaynaştırmak ve topluma kazandırmak amacında olduklarını ifade etti.
     Kadınların toplumun annesi ve ilk öğretmeni olduğuna dikkati çeken Civelek, ''İlk öğretmen ne kadar aydın olursa çocuklar o kadar aydın ve o kadar bilgili olacaktır'' diye konuştu.
     Üçüncü Eğitim merkezini 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Esentepe Mahallesi'nde açacaklarını anlatan Civelek, şöyle konuştu:
     ''Kadın Kültür Sanat ve Eğitim Merkezinde okuma yazma, bilgisayar, İngilizce, evde çocuk bakımı, yağlı boya, kara kalem, el sanatları, seramik, satranç, ahşap boyama, dikiş, örgü, ebru, takı tasarım, pasta, yemek, tiyatro ve karikatür gibi ücretsiz kurslar düzenleniyor. Kursu tamamlayan kadınların çoğu iş buluyor.''
     Civelek, konuşmasının ardından çeşitli kurs eğitimlerini tamamlayan 36 kadına sertifikaları verildi.