KADIN HAKLARINA SANATSAL BAKIŞ AÇISI

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin(HBB) öncülüğünde kurulduğu günden bu yana geçen süre zarfında sosyal ve kültürel alanlarda kentin kalkınmasını ve ilerlemesini amaç edinen Hatay Kent Konseyi, yenilikçi ve aydınlık yüzünü 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde gerçekleştirdiği etkinliklerle bir kez daha gösterdi.
KADIN HAKLARINA SANATSAL BAKIŞ AÇISI
Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle İsmail Akgül ve ekibinin hazırladığı tiyatro ve müzik dinletisi, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a vekâlet eden Çiğdem Şahin ve Hatay Kent Konseyi Başkanı Nevide Kimyon’un katılımıyla 8 Mart günü Hatay Kültür Merkezi’nde sahnelendi.Kadınların gündelik hayatlarında yaşadıkları zorlukları, önlerine çıkarılan engelleri skeçlerle, şiir gösterisiyle ve Anadolu ezgileriyle harmanlayarak sahneleyen Akgül ve ekibi izleyenlerin farkındalık kazandırmasının yanı sıra keyifli dakikalar yaşattı.Hatay Kent Konseyi Başkanı Nevide Kimyon sahnelenen etkinlikle ilgili olarak yaptığı konuşmada, “Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde kurulduğumuz günden bu yana toplumsal sorunlara hassasiyetle eğilmeye çalıştık. Bu seneki 8 Mart etkinliklerimizden olan bu gösteride; şiddet görmüş, toplumsal cinsiyetçiliğin baskılarını hisseden kadınlarımızın yaşadığı zorlukları sanatla anlatmak istedik. Ülkemizde yaşanan kadın cinayetlerinin bir an önce son bulması için Sivil Toplum Örgütleri(STÖ) ve devletimizin organları bir arada hareket etmelidir. Hatay Kent Konseyi olarak biz de üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye hazırız” ifadeleriyle konsey olarak kadın hakları konusundaki hassasiyetlerini dile getirdi.Bu anlamlı ve topluma bilinç aşılayan etkinlikte sahnede olan kadın oyunculara çiçek takdim eden Çiğdem Şahin ve Nevide Kimyon oyuncularla hatıra fotoğrafı çekilerek bu değerli etkinliği ölümsüz hale getirdi.
 
 
 
KADIN HAKLARINA SANATSAL BAKIŞ AÇISI haberi 09 Mart 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine  adına Hatay Antakya muhabirimiz Nejla Çetinoğlu adına  tarafından  1105 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle