KAGİD VE ENGELLİLER VE ENGELLİ AİLELERİ DERNEĞİ SAVAŞ’A ZİYARET

Hatay Kadın Girişimciler Derneği Başkanı Dilek Karadeniz, dernek eski başkanı Bengi Ünal, Engelliler ve Engelli Aileleri Dayanışma Derneği yönetim kurulu üyesi Seyfi Özdemir ve beraberindeki heyet Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a nezaket ziyaretinde bulundu.

KAGİD VE ENGELLİLER VE ENGELLİ AİLELERİ DERNEĞİ SAVAŞ’A ZİYARET

Ziyarette Hatay Kadın Girişimciler Derneği Başkanı Dilek Karadeniz, Down Sendromlu hastaların hizmet sektöründe işletmecilik ve yöneticilik yapmak üzere bir Cafe açılması yönünde iki dernek olarak ortaklaşa bir projenin hayata geçirilmesi yolunda girişim içinde bulunduklarını Antakya Belediyesi’ni de bu girişime ortak etmek istediklerini belirtti.

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş yapılan ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, down sendromlu hastalar için böylesi güzel bir girişime ortak olmaktan mutluluk duyacağını ifade ederek, “Bu çocukların topluma kazandırılması, down sendromlu insanların daha sosyal olması ve topluma faydalı birer birey olmaları amacıyla her türlü yardıma hazırım.
 Down sendromlu çocuklarımızın hizmet vereceği bir cafenin kuruluyor olması memnuniyet vericidir. Antakya belediyesi olarak engelli insanlarımızın spor yapabilmeleri doğrultusunda Gençlik Spor Kulübünü kurduk ve kapılarını sonuna kadar açtık. Gerek engelli gerekse engelsiz çocuklarımız bu kulüp çatısı altında bir çok spor dalında çalışmalar gerçekleştirmektedir. Bazı sporcularımız Milli takım seviyesine kadar yükselerek kentimizi temsil etme imkânı buldu. Down sendromlu çocuklarımızın topluma kazandırılması yönünde ve özgüvenlerinin artmasında büyük rol oynayacak böylesi bir projenin varlığı kent insanına farklı bir bakış açısı sunacaktır” dedi.

Ziyaretin sonunda Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Hatay Kadın Girişimciler Derneği Başkanı Dilek Karadeniz, dernek eski başkanı Bengi Ünal, Engelliler ve Engelli Aileleri Dayanışma Derneği yönetim kurulu üyesi Seyfi Özdemir ile beraberindeki heyet günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.