KALDIRIMLAR AVRUPA STANDARTLARINA DÖNÜŞTÜRÜYOR

Antakya Belediyesi ekipleri kentin her bölgesinde yürüttüğü üst yapı çevre düzenleme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
KALDIRIMLAR AVRUPA STANDARTLARINA DÖNÜŞTÜRÜYOR

 Ekipler yağmur suyu, içme suyu, kanalizasyon ve doğalgaz hattı döşeme çalışmaları tamamlanan cadde ve sokakların asfaltlama ve kaldırım yenileme faaliyetlerine devam ediyor.

            Antakya Belediyesi’ne bağlı ekipler ihtiyaç olan tüm mahallelerde yürüttüğü modernizasyon çalışmalarında cadde ve kaldırımları modern yaşam şartlarına ve Avrupa standartlarına kavuşturma adına var güçleriyle çalışıyor.

Antakya Belediyesi kent genelinde eskiyen kaldırımları yenileme çalışmaları gerçekleştiriyor. Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, şehirde ihtiyaç olan cadde ve sokaklarda kaldırım modernizasyonu faaliyeti yürütüyor.

Daha önce prestij caddeler projesi çerçevesinde yenilenen Atatürk Caddesi’nin devamı olan, Stadyum Taksi yanından başlayarak Osman Ötken Anadolu Lisesi güzergahında devam eden ve Kavaslı’ya uzanacak kaldırım yenileme çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Antakya’da artık 3-4 kat üst üste yapılmış, 70-80 cm. kalınlıklara ulaşan kaldırımlar olmaması için çalıştıklarını vurgulayan Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, şehrimizde eskiyen, yıpranan kaldırım taşlarının yenileme çalışmalarının tempolu bir şekilde devam ettiğini, çalışmalarda hem estetik ve güzel bir görünüm sağlayan hem de çok daha uzun ömürlü dekoratif taş ve bordürlerin kullanıldığını, düzenlemelerin görme ve fiziksel engelli vatandaşlar düşünülerek yapıldığını ifade ederken, bölgede yapılan çalışmaların kısa bir süre içinde tamamlanacağını ve Antakyalıların hizmetine sunulacağını belirtti.