KENTSEL DÖNÜŞÜM İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

<span style="background-color:rgb(255, 255, 255); font-family:times new roman,serif; font-size:16px">Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci Emek ve Aksaray Mahallelerinde 350 bin metrekarelik bir alanda uygulanacak Kentsel D&ouml;n&uuml;ş&uuml;m s&uuml;reci i&ccedil;in geri sayımın başladığını, 30 Mart 2016 g&uuml;n&uuml; ilk kazmanın vurulacağını ifade etti.</span>
KENTSEL DÖNÜŞÜM İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Başkan Kimyeci tüm Antakya’lılar tarafından merakla beklenen ve şehrin geleceğe taşınmasında büyük bir adım olan Kentsel Dönüşüm Projesi’ne 3 aydan kısa bir süre kaldığını belirterek, Yeni Antakya yolunda emin adımlarla ilerlediklerini dile getirdi.Başkan Kimyeci açıklamasında konuyla ilgili şu görüşlere yer verdi; “ Şehrimizi yeniden inşa etmek, güzel Antakya’mızı geleceğe taşımak noktasında attığımız en büyük adımlardan olan Kentsel Dönüşüm Projemizin hayata geçirilmesine çok az bir zaman kaldı. Emek ve Aksaray Mahallelerimizi kapsayan, 350 bin metrekarelik alan üzerinde bulunan, 1390 yapının dönüşümünü hedef alan projemize 1887 hak sahibi vatandaşımız ile başlıyoruz.4 aşamadan oluşan Kentsel Dönüşüm projemizde ilk aşama olan hak sahiplerinin tespiti yapıldı. Bu aşamada mevcut yapıların durumu, değeri, hak sahiplerinin alacaklarının tespiti yapıldı. İkinci aşamada Kentsel Dönüşüm alanı ön projeleri hazırlandı ve bunların gereken tüm teknik çalışmaları yapıldı. Şu anda üçüncü aşamanın içerisindeyiz ve bu kapsamda hazırladığımız projelerimiz bakanlık onayına sunulmuş bulunuyor.120 iş günü içerisinde tamamlamayı planladığımız dördüncü ve son aşama olan kentsel dönüşüm inşaat sürecimize inşallah 30 Mart 2016 günü başlayacağız. İlk kazmayı vurmayı planladığımız bu tarih şehrimizin geleceğe taşınma noktasında önemli bir adım olacak. Bu süreçte Kentsel Dönüşüm Projesi hakkında bilgi almak isteyen hak sahibi olsun yada olmasın tüm vatandaşlarımızı, konusunda uzman personelimizin yer aldığı irtibat ofisimizde ağırlamaktan onur duyacağız. Şehrimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.”Antakya Belediyesi konuyla ilgili yaptığı açıklamada Kentsel Dönüşüm projesi ve süreç hakkında şahsen bilgi almak isteyenlerin de Aksaray Mahallesi 75. Yıl bulvarı Buğrahan Apartmanı numara 175/2 adresini ziyaret edebilecekleri gibi 502 11 83 numaralı telefona sabit yada gsm hatlarından ulaşabilecekleri bildirildi.

 

KENTSEL DÖNÜŞÜM İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI haberi 28 Ocak 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  845 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle