KIBRIS VE KORE GAZİLERİNDEN BAŞKAN SAVAŞ’A TEŞEKKÜR PLAKETİ

Geçtiğimiz günlerde resmi açılışı gerçekleştirilen Kıbrıs ve Kore’de Savaşanlar Derneği’ne üye gaziler, dernek binasında kahvaltıda ağırladıkları Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’a gazilere ve şehit ailelerine göstermiş olduğu yakın ilgi ve desteklerinden ötürü teşekkür plaketi sundu.

KIBRIS VE KORE GAZİLERİNDEN BAŞKAN SAVAŞ’A TEŞEKKÜR PLAKETİ
Kıbrıs ve Kore’de Savaşanlar Derneği’nde gerçekleşen buluşmaya Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Kıbrıs ve Kore’de Savaşanlar Derneği Başkanı Behçet Narin, Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hamit Ölçer, dernek üyesi gaziler ve şehit yakınları katılım gösterdi.Dernek Başkanı Behçet Narin burada yaptığı açıklamada; “ Dernek binamızın açılış töreninde şehitlerimizin nurlanmış, gazilerimizin onurlanmış şahsiyetler olduğundan bahsetmiştim. Kimi zaman varki; özellikle biz gazilerin gönüllerinin taçlandırıldığı zamanlardır. Açılış töreninden sonra bizleri ilk ziyaret eden ve her daim gazilerimizin yanında olacağının işareti olarak bizlerin mutlu olmasını sağlayan değerli belediye başkanımıza teşekkür ediyoruz. Gazilerimizin gönüllerini taçlandırdınız. Açılış günümüz Hatay’lı şehidimizin, vatan topraklarının bağrına verildiği gündü. Bu sebeple devlet büyüklerimizin törenimizi onurlandırıp şehidimizin törenlerine yetişmeleri durumları söz konusu idi. Sıkışık programlarına rağmen Sayın Adalet Bakanımız ve Sayın Valimizin konuşmaları bizleri onurlandırdı. Ancak değerli konukların ve ilk günün heyecanından olsa gerek Sayın Belediye Başkanımızın duygu ve düşüncelerini sıcağı sıcağına alamamanın derin üzüntüsünü hissettik. Biz gaziler her zaman halkın yanında olduğunu, çalışkanlığı, dürüstlüğü ve hizmetleriyle, ruhsal anlamda da olgunluğunu gaziler derneğimizi bir kez daha ziyaretiyle kanıtlayan Başkanımızın bugünde olsa bizlere hitabıyla duygu ve düşüncelerini öğrenmek ve bilmek isteriz. Görev süresi boyunca daima gazilerimizin, şehit ailelerimizin yanında olan, onların sorunlarıyla, istek ve talepleriyle yakından ilgilenen Sayın Belediye Başkanımıza bugün burada gazilerimize olan yakın ilgisi, alakası ve hizmetlerinden ötürü teşekkür plaketi sunmak istiyoruz. Davetimize iştirak eden ve bizlerle bir arada olmasından ötürü Değerli Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş yaptığı açıklamada; “Kıbrıs ve Kore’de Savaşanlar Derneğimizin bir kez daha hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Bu vesileyle bir kez daha tüm gazilerimizi şükranla, şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. Gazilerimizin ve şehitlerimizin halkımızın yanında ayrı bir yeri bulunmaktadır. Onlara karşı duyulan sevgi, hürmet ve muhabbet çok farklıdır. Türk milletinin her ferdi yaşadığı hayatın geçmişte edinilen tecrübelerin bir sonucu olduğunu bilir. Bu bakış açısıyla gazilerinin ve şehitlerinin hatırasını canlı tutar. Onların yazdığı destanı sonraki nesillere aktarır. Allah birlik ve beraberliğimiz daim etsin. Bu coğrafyadaki kardeşlik bağımız ve ortamımız tüm dünyaya örnek olsun.” dedi.

Ziyarette Kıbrıs ve Kore’de Savaşanlar Derneği Başkanı Behçet Narin tarafından, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’a gazilere ve şehit ailelerine göstermiş olduğu yakın ilgi ve desteklerinden ötürü teşekkür plaketi sunuldu.