KİMSE YOKSA BİZ VARIZ

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş'ın insan odaklı sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde vatandaşların günlük yaşamlarına her anlamda katkılar sunan HBB Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, geleceğimize ışık tutan yaşlılarımıza, “Kimse Yoksa Biz Varız” parolasından hareketle “Evde Bakım Hizmet Ekibi” ile yardım eli uzatacak.
KİMSE YOKSA BİZ VARIZ
Yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmaya dönük olarak hayata geçecek bu önemli hizmet ile sosyal belediyecilik örneklerine bir yenisini daha ekleyen Başkan Savaş öncülüğündeki HBB, vatandaşları ayırt etmeyen bir bütünlük içerisinde hizmetlerini üst seviyede tutarak hizmet çıtasını her geçen gün daha da ileri taşıyor.Ulu Önderimiz M. Kemal Atatürk’ün “Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu; o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır. Geçmişte çok güçlüyken, tüm gücüyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin, geleceğe güvenle bakmaya hakkı yoktur” sözlerini, hizmet kıstası olarak kendine rehber edinen Başkan Savaş, hayata geçirdiği bu duyarlı proje ile yaşlı ve bakıma muhtaç hemşehrilerinin hayata sıkıca tutunmasına vesile olacak.60 yaş üstü engel durumu bulunan ya da bakacak hiç kimsesi olmayan yaşlı vatandaşların yaşam koşullarını iyileştirmeyi ve standartlarını yüksek tutmayı hedefleyen hizmetlerin il genelinde sunulması noktasında özverili çalışmalar gerçekleştirecek HBB ekipleri, ev temizliği ile kişisel bakım ihtiyaçlarını karşılayacak donanımlı 8 kişilik “ Evde Bakım Hizmet Ekibi” ile ilk olarak hizmetlerine Antakya ve İskenderun olmak üzere 2 ilçede başlayacak.İlçelerdeki yaşlı, bakıma muhtaç ve hasta hemşehrilerinin her daim yanlarında olduğunu ifade eden Başkan Savaş, “Evde bakım hizmetinde amaç, vatandaşımızın yaşam kalitesini yükseltmektir. Bu hizmet, çevresi ve arkadaşları tarafından bakımı gerçekleştirilemeyenler için verdiğimiz bir hizmettir. Hizmetlerimizden yararlanmak isteyen hemşehrilerim Hatay Büyükşehir Belediyesi ile iletişime geçerek başvuruda bulunabilirler” açıklamasında bulundu.İlerleyen günlerde Hatay’ın 15 ilçesine hizmet vermeye hazırlanan ekip, “Hiçbirimiz Hepimiz Kadar Güçlü Değiliz” sloganı ile yaşlı vatandaşlarımızın huzuru, mutluluğu ve daha yüksek yaşam kalitesinin sağlanması anlamında var gücüyle çalışacak.
KİMSE YOKSA BİZ VARIZ haberi 09 Haziran 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine  adına Hatay Antakya muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  4100 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle