KÖPRÜ EN KISA SÜREDE TAMAMLANIP HİZMETE GİRECEK

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş:"Köprü en kısa sürede tamamlanıp hizmete girecektir"
KÖPRÜ EN KISA SÜREDE TAMAMLANIP HİZMETE GİRECEK

Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Akdeniz Mahallesi ile Sümerler Mahallesini birbirine bağlayacak olan yaya köprüsünün yapım çalışmalarını bizzat yerinde inceledi.

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Asi nehri üzerinde Sümerler Mahallesi ile Akdeniz Mahallesini birbirine bağlayacak olan köprünün yapılması ile insanların büyük kolaylık yaşayacağını ifade ederek, “ Göreve geldiğimiz günden itibaren, şehrimizin alt yapı eksikliklerini giderme yolunu seçtik ve bu doğrultuda bütün birimler ellerinden gelen çalışmaları yapıyor” dedi.

Yaya ulaşımına kolaylık sağlamak üzere yapımına başlanılan köprünün 64 metre uzunluğunda 5 metre genişliğinde olup, Asi nehri üzerinde dört ayak üzerinde kompozit taban kaplama şeklinde yapılacağını dile getiren Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, “120 gün gibi kısa sürede bu köprü tamamlanacak köprünün korkulukları aleminyumdan yapılacak. Modern bir görüntüye sahip olacak yaya köprüsü kent insanımızın hizmetine sunulacaktır” dedi.