Medeniyetler korosu nun Yunanistan Konseri‏

YUNANİSTAN’NIN İLK BAĞIMSIZ TÜRK MİLLETVEKİLİ DR.SADIK AHMET’İN ÖLÜMÜNÜN 20.YILINDA MEDENİYETLER KOROSU’NDAN ANLAMLI KONSER…
Medeniyetler korosu nun Yunanistan Konseri‏
 Yunanistan’ın ilk bağımsız Türk milletvekili Dr.Sadık AHMET ölümünün 20.yılında 24 Temmuz Cuma günü Gümülcine’de mezarı başında anılacak. Düzenlenecek olan anma töreninde Dr. Sadık AHMET’in eşi Işık AHMET Hanımefendi’nin katkılarıyla 3 semavi din ve 6 farklı medeniyetten oluşan Medeniyetler Korosu olarak bir konser gerçekleştirecek.Antakya Medeniyetler Korosu Başkanı Yılmaz Özfırat yaptığı açıklamasında :”Medeniyetler Korosu olarak, Batı Trakya Türklerinin örnek ve doğal lideri  olan Dr.Sadık Ahmet’i mezarı başında anmak bizim için onur ve gururdur. Onun Batı Trakya Türkleri için verdiği mücadele ve bu mücadelenin başarılı sonuçları asla unutulmadı ve unutulmayacaktır. Bu mücadele kendisinden sonra gelen nesillere ışık kaynağı olmuştur. Bundan sonra da bu ışığın yaymış olduğu aydınlık yolda aynı duygu ve düşünceler yaşatılmaya devam edilecektir. Bizler koro olarak da Dr. Sadık Ahmet’ten almış olduğumuz dostluk, eşitlik ve barış kültürünü devam ettirmekte ve her konserimizde bu mesajı tüm dünyaya evrensel bir dil olan müzikle dile getirmekteyiz.Dostluk, hoşgörü ve birlikte barış içinde yaşama kültürümüzü tüm dünyaya yayma amacıyla Medeniyetler Korosu olarak bugüne dek, başta Türkiye’nin bir çok şehri olmak üzere ,  Amerika’nın New York kentinde Birleşmiş Milletler Büyükelçilerine, Washington’da Amerikan Kongre binasında kongre üyelerine, Belçika’da Avrupa Birliği Parlamentosu’nda, Strasbourg’da Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde, Yunanistan’da Türk ve Yunan dostluğu adına, Almanya’nın tüm şehirlerinde, Avusturya’da, Fransa’da, İsviçre’de, İsveç’te, Kanada’da,  Lüksemburg’da ve Polonya’da konserler gerçekleştirdik.”dedi.Özfırat ayrıca Antakya Medeniyetler Korosundan  her zaman desteklerini esirgemeyen ve hala desteklerini sürdüren Tosçelik firması yöneticilerine sonsuz şükranlarını sundu.Antakya Medeniyetler Korosu  iki kez “Barış ve Kardeşlik” ödülüne layık görülmüş; 2012 yılında NOBEL BARIŞ ÖDÜLÜ’ne aday gösterilmiştir.
  Talip KÖLEOĞLU
Fotograflarla Hatay Editörü
        İRADE Gazetesi

 
 
Medeniyetler korosu nun Yunanistan Konseri‏ haberi 14 Temmuz 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1765 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle