MERYEM ANA YORTUSU BAYRAMI KUTLANDI‏

<strong><span style="color:black; font-family:times new roman,serif; font-size:12pt"><a href="http://www.milliyet.com.tr/hatay/" style="line-height: 22.7199993133545px; font-weight: inherit; color: rgb(0, 104, 207); cursor: pointer;" target="_blank" title=""><span style="color:black">Hatay</span></a></span></strong><strong><span style="color:rgb(51, 51, 51); font-family:times new roman,serif; font-size:12pt">&rsquo;ın Samandağ il&ccedil;esinde bulunan ve T&uuml;rkiye&rsquo;nin tek Ermeni k&ouml;y&uuml; olan Vakıflı Mahallesi&rsquo;nde Meryem Ana Yortusu nedeniyle ayin ger&ccedil;ekleştirildi.</span></strong>
MERYEM ANA YORTUSU BAYRAMI KUTLANDI‏

Vakıflı Ermeni Kilisesi’nde gerçekleştirilen ayini Patrik Vekili Aram Ateşyan yönetirken yardımcılığını ise Dor Avedis Tabaşyan yaptı.Vakıflı Ermeni Kilisesi’nde gerçekleştirilen Bayram kutlama etkinliklerine   CHP Hatay  Milletvekili Serkan Topal,CHP Hatay Milletvekili Dr.Birol Ertem,Samandağ Kaymakamı Dr. Cahit Çelik,Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Samandağ CHP ilçe Başkanı İbrahim Aydoğan,Hülya Nehir ,İstanbul Milletvekili Selina Doğan, ile HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan’da katıldı.Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş Pazar sabahı vakıflı köyüne uğrayarak Meryem ana Bayramını tebrik etti. Ermeni Hemşerilerimizin kilise içine girerek mum yakmaları ve dua etmeleriyle başlayan ayinde daha sonra Patrik Vekili Aram Ateşyan tarafından ilahiler okundu. Kutsal saydıkları tütsü ve haçı eline alan Aram Ateşyan kilisedeki tüm Ermenileri kutsadı.  Ayine katılan CHP İstanbul Milletvekili Selina Doğan yaptığı açıklamada, tüm Ermeni vatandaşların bayramını kutladığını belirterek, “Tüm dünyadaki Ermenilerin Meryem Ana Yortusunu en içten dileklerimle kutluyorum, burada kaynayan kazanların ve üzümlerin bereketinin sonsuza kadar sürmesini diliyorum” dedi.“Benim zaten vekil olarak ilk yaptığım iş nefret suçları olacak” diyen Doğan, “Eğer meclis çalışmaya başlarsa nefret suçlarıyla ilgili mevzuatı biran önce hayata geçirmek ve uygulanmasını sağlamak. Bunu adaylık sürecimden beri ifade ediyorum. Hepimizin toplumsal barışa, kardeşliğe ve pozitif bir dile ihtiyacımız var. Buna zemin hazırlamaya, bunu en ağır şekilde müeyyidelemeye yönelik mevzuata ihtiyacımız var. Onun içinde biran önce yasama faaliyeti başlar başlamaz çalışacağız” dedi.

MERYEM ANA YORTUSU BAYRAMI KUTLANDI‏ haberi 17 Ağustos 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay muhabirimiz Nejla Çetinoğlu adına  tarafından  4610 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle