MHP ADAY ADAYI ADNAN UÇAR MUHTARLARLA BİRARAYA GELDİ

25. Dönem Milletvekili Aday Adayı Adnan Uçar önceki gün akşam Ertunç Paşa Restaurantta Dörtyol’daki muhtarlarla bir araya geldi.  
MHP ADAY ADAYI ADNAN UÇAR MUHTARLARLA BİRARAYA GELDİ
Aday Adaylığı süreci ve inandığı dava hakkında açıklamalar yapan Adnan Uçar; “Ülkücü lekesiz bir bayrak gibidir” dedi.Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Gürakan, MHP İlçe Başkanı Şerif Türker, Belediye Kültür Müdürü Uğur Turcan, Mahalle Muhtarları ile aile yakınlarının katıldığı akşam yemeğinde açılış konuşmasını yapan MHP 25. Dönem Milletvekili Aday Adayı Adnan Uçar iştiraklerinden ötürü tüm konuklarına teşekkür ederek özgeçmiş bilgilerini paylaştı.Milliyetçi Hareket Partisi 25. Dönem Milletvekili Aday Adayı Adnan Uçar yaptığı konuşmaya özgeçmiş bilgilerini vererek başladı.
Uçar; “1952 yılında Hatay Dörtyol'da doğdum. İlk ve Orta Okulu Dörtyol'da, Liseyi İskenderun'da bitirdim. 1974 yılında Adana İktisadi Ticari İlimler Akademisi'nden mezun oldum. 1975 - 1976 yılları arasında Askerlik görevini Tuzla ve Muş'ta ikmal ettim. Kısa bir süre Dörtyol'a açılan Yüksek Okulda yöneticilik yaptım. 1978 yılında Sabancı Grubun'a geçtim. Mersin, Adana, Samsun, Ankara, Antalya İllerinde Plassa, Yünsa, Samur, Saray Halı, Temsa ve Pilsa'da yönetici olarak görev yaptım. 2002 yılında Pilsa'da çalışırken emekli oldum. Evli ve iki çocuk babasıyım.” dedi.Gençlik yıllarında itibaren Ülkücü camianın içinde yer aldığını da belirten Adnan Uçar; “Ben Hasan Uçar’ın oğlu olmakla iftihar ediyorum. Babamızın bize mirası olarak gördüğümüz bu davayı daha ileri taşımak için bu yola çıktık.” dedi.Hükümete yönelik eleştirilerde de bulunan Adnan Uçar; “Düne kadar hükümet kürt sorunundan bahsederken bu gün kürt sorun yok, kürtlerin sorunu var diyerek insanların aklıyla alay etmekte. Dün meclis’de Pehlivanoğlu için gözyaşı dökerken ülkücü camiaya fatihayı bile okuyamazlar diyen bir anlayış bu gün ülkeyi yönetiyor. Maalesef bu oyuna aldanan arkadaşlarımız var. Bunları söyleyen bir anlayışa ülkücü camianın oy verirken elini kırılması lazım. Ülke karanlığa düşmesin diye sabır gösteriyoruz. Ama son sözümüzü henüz söylemedik. Biz balık hafızalı değiliz. Bu yapılanların hesabı mutlaka sorulacak. İnşallah bu rüzgar bizi iktidara taşıyacak.” dedi.Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy’da yaptığı açıklamada; “Bugün bu memleketin bir evladı, bir siyasi hareketin temsilcisi ve bir belediye başkanı olarak MHP’nin ilçemizdeki tüm kademeleri ve teşkilatlarıyla Adnan Uçar Bey’i destekliyoruz. Çok değerli aday adayı arkadaşlarımız var. Hatta bu aday adayları arasında tabutlara birlikte girdiğimiz arkadaşlarımız mevcut. Fakat Hatay’da Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkücü Camianın içinde yaşadığı bir sendrom var. Hatay’da süregelen bu sıkıntıyı Adnan Uçar ağabeyimizin adaylığıyla gidermek istiyoruz. Güzel bir listeyle, iyi isimlerle, donanımlı arkadaşlarla hemşerilerimizin sokağına, evine, sofrasına alnımız açık başımız dik bir şekilde gitmek istiyoruz.” dedi.   Açıklamaların ardından muhtarlarla Dörtyol’un sorunları ve talepleri konusunda uzun soluklu bir sohbet yapıldı ve karşılıklı görü alış verişinde bulunularak, iyi niyet temennileri dile getirildi.
Sedat İSKENDEROĞLU/DÖRTYOL(Hatay),(DHA)