MİNİK ELLERİNLE BİR TOHUM DA SEN AT PROJESİ

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın, lojistik destek verilmesine ön ayak olduğu Dörtyol İlçesinde gerçekleştirilen “Minik Ellerinle Bir Tohum da Sen At” projesi kapsamındaki tohumlar toprakla buluşturuldu.
MİNİK ELLERİNLE BİR TOHUM DA SEN AT PROJESİ
Gerçekleşen etkinliğe, Başkan Savaş'ın yanı sıra Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, Orman İşletme şefi  Ali Sami Kara, Kuzuculu Emralkayası İlkokulu  Müdürü  Mustafa Toklu, Yeşilköy Ziya Gökalp İlkokulu Müdürü Yakup kara, Yeşilköy İlkokulu Müdürü Hasan Erşan, Halk Eğitim Merkezi Müdürü  Mehmet Erdem,  Dokuz Ocak  İlkokulu Müdürü Cemal Tabak , Dörtyol Fen Lisesi Müdürü  Servet  Er, Yeşilköy Mahalle Muhtarı Ferhat Aydın ve doğaseverler katılım gösterdi.Dörtyol Yeşilköy 19 Aralık İlköğretim Okulu tarafından hazırlanan, Orman İşletme Müdürlüğü ve Amanos Çevre Koruma ve Dayanışma Derneği’nin destek verdiği proje çevre ve doğa sevgisi yüreklerine işlemiş duyarlı miniklerin elleriyle hayata geçirildi.Yaklaşık 40 günde hazırlanan, orman ağaçlarından oluşan 20.000 tohum topu ve 80.000 tohumu okul bahçesine getirerek karma çamurla karıştıran öğrenciler, hazırladıkları tohum içerikli topakları toprakla buluşturmanın heyecanını yaşadı.Başkan Savaş anlamlı etkinlikte yaptığı konuşmada, "Öğrencilere hem doğa sevgisini kazandırmak hem de bölgede yeşil alanların çoğalmasına dair çok önemli bir projeye bizler de lojistik destek verdik. Minik ellerin tohumları karma çamurlu toprakla karıştırdıktan sonra toprağa ekmeleri örnek alınacak bir davranış. Böylece doğa sevgisi ve yeşil alanlar miniklerin elleriyle çoğalacak.Başkan Savaş konuşmasına, "Ekilen tohumların ilerleyen yıllarda ağaca dönüşmesiyle doğasever çocuklar,  gelecekte yoruldukları zaman dinlenebilecekleri bir alana sahip olacaklar. Ve böylece tohumları ektikleri zaman akıllarına gelerek gerçekleştirdikleri işin ne kadar önemli olduğunun farkına daha iyi varabilecekler. Bu güzel projede emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” şeklinde devam ederek yeşil alanların çoğaltılması ve doğa sevgisinin aşılanması noktasında desteklerini sürdüreceklerini ifade etti.
MİNİK ELLERİNLE BİR TOHUM DA SEN AT PROJESİ haberi 28 Mart 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine  adına Hatay Antakya muhabirimiz Nejla Çetinoğlu adına  tarafından  1250 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle