MİNİK MELEKLER LİG İKİNCİSİ ABLALARININ İZİNDE

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın kentimizin bir spor şehri olması yolunda yaptığı atılımlarla başarı hedefine emin adımlarla ilerleyen HBB Spor Kulübü, Hatay’a yeni başarılar kazandırarak gurur yaşatıyor.
MİNİK MELEKLER LİG İKİNCİSİ ABLALARININ İZİNDE
Geleceğin sporcularının yetiştirilmesi anlamında altyapıya önem veren HBB Spor Kulübü’nün gelecek vadeden Minik Kızlar Basketbol Takımı, Antakya ve İskenderun bölgesinden toplam 8 kulübün katıldığı turnuvada finalde karşılaştığı rakibi Antakya Güney Gençlik Spor Kulübü’nü 36-33 yenerek şampiyonluk kupasını kazandı.Hatay Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü basketbolda altyapıyı geliştirmek için 4 ay önce Antakya’da 25 okulda tarama yaparak basketbola ilgisi olan 40 öğrenciyle çalışmalara başlaması sonrasında, HBB’nin minik meleklerinin elde ettiği bu kupa ile önümüzdeki yıllarda kazanılacak başarıların temelleri atıldı.  2005- 2008 doğumlu arası öğrencilerin buluştuğu ve çok kısa sürede kaynaşarak takım bilinci ve ruhu kazanan HBB’nin minik melekleri, altyapıya önem verildiği takdirde elde edilecek başarıların kaçınılmaz olduğu gerçeğini bir kez daha ortaya koydu.HBB Spor Kulübü Minik Kızlar Basketbol Takımı Antrenörü Sedat Asarcıklı, elde edilen başarıyla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, “Kısa sürede bir takım oluşturup şampiyon olduğumuz için mutluyuz. Hedefimiz altyapıdan profesyonel lige yeni oyuncular kazandırmak. İlk etapta çalışmalara Antakya’dan başladık bunu Hatay’ın geneline yaymak ve yeni sporcuları ilimize kazandırmak için var gücümüzle çalışacağız. Spor şehri olmamızda desteklerini esirgemeyen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a ve Hatay Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Serdar Güven’e teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.
MİNİK MELEKLER LİG İKİNCİSİ ABLALARININ İZİNDE haberi 16 Haziran 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine  adına Hatay Antakya muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  3235 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle