MKÜ DE NEVRUZ KUTLAMALARI

<span style="background-color:rgb(255, 255, 255); font-family:arial; font-size:14px">MK&Uuml; Rekt&ouml;r&uuml; Prof. Dr. Hasan Kaya, &uuml;niversitenin Atat&uuml;rk Konferans Salonu&#39;ndaki programda, Nevruz Bayramı&#39;nın Anadolu coğrafyasında insanların ortak duygu &ccedil;emberinde birleşerek sevgi ile dayanışmalarında &ouml;nemli rol oynadığını belirtti.</span>
MKÜ DE NEVRUZ KUTLAMALARI
Her yıl büyük bir coşkuyla kutlanan Nevruz, bu yıl da adına yakışır bir şekilde Mustafa Kemal Üniversitesi Atatürk Konferans Salonu’ndaki törenle kutlandı. Davul zurnalar eşliğinde halk oyunları ekibinin gösteri düzenlediği törende protokol ve öğrenciler tarafından örs üzerinde demir dövüldü. Katılımcılara Nevruz’un Türk dünyası üzerindeki derin etkileri ve taşıdığı izlerin yer aldığı video film izlettirildi.Büyük ilgi gösterilen nevruz kutlamalarında Atatürk Konferans Salonu’nu dolduran konuklar, eğlenceli ve unutamayacakları bir günü geride bırakırken konuşmacılar ise baharın bereketine ve insanlar arasında oluşan dayanışmaya dikkati çekti.
Nevruzun, herhangi bir sebeple bölücülüğe sebep olan, bir kavga günü ya da kan dökme günü asla olmadığını vurgulayan Kaya, şunları söyledi:"Bu günün, sevinç günü, varoluş günü, yaşama sevincini ifade etme günüdür,barış günüdür ve böyle de algılanması, yaşatılması gerekir. Bize düşen sorumluluk, nevruzun tarihsel süreçte oluşmuş içeriğine uygun olarak onu yaşamak ve yaşatmak, onu sevgi ve özenle korumaktır. Bugün tarihten, atalarımızdan gelen güzel bir geleneği, mirası, ülkemizde ve Türk dünyasında tarihi geleneğimizin yaşayan bir örneğini, kültür ve gönül bağımızı oluşturan barışın ve sevginin gününü, baharın müjdecisi olarak algıladığımız Nevruz Bayramı'nı hep birlikte kutlamanın mutluluğu içindeyiz."Etkinlikte halk oyunları gösterisi sunuldu, örs üzerinde demir dövüldü.Programa, Hatay Vali Vekili Fahrettin Göncü, Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Serdar Güven ile davetliler katıldı.
 
MKÜ DE NEVRUZ KUTLAMALARI haberi 24 Mart 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay tarafından  1635 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle