Mustafa Kemal Üniversitesi’nde Renklerin Gücü

<strong>Mustafa Kemal &Uuml;niversitesi&rsquo;nde Bir İlk&rsquo;e İmza Atılarak Sulu Boya Resim Sergisi A&ccedil;ıldı</strong>
Mustafa Kemal Üniversitesi’nde Renklerin Gücü
MKÜ Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü tarafından bir ilk gerçekleştirilerek “Sulu Boya Resim Sergisi” açıldı. Sergilenen birbirinden güzel suluboya çalışmaları katılımcılar tarafından büyük beğeni gördü.
Mustafa Kemal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Resim Bölümü 2. sınıf öğrencilerinin Yrd. Doç. Dr. Abdurrahman Eren koordinatörlüğünde açtıkları ‘Sulu Boya Resim Sergisi’ne MKÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Yusuf Önlen, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Bilgin’in yanı sıra Güzel Sanatlar Fakültesi ve Eğitim Fakültesi Resim Öğretmenliği programı öğretim elamanları, öğrencileri ve çok sayıda davetli katıldı.
35 ÖĞRENCİDEN 90 SULUBOYA RESİM Sergide,  Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü 2.Sınıf öğrencilerinin ana sanat atölyesinde yapmış olduğu çalışmalar sergilendi. Tablolar arasında 35 öğrencinin bir yarı dönemde yapmış oldukları çalışmalardan 90 adet suluboya resim yer alıyor.“SANAT GÜZELLİĞİN İFADESİDİR”Serginin açılışında konuşan Rektör Vekili Prof. Dr. Yusuf Önlen sanatın ve sanatçının öneminden bahsettiği konuşmasında; sanatın, güzelliğin ifadesi olduğunu; sanatkârın ise toplumda uzun çaba ve çalışmalardan sonra alnında ışığı ilk duyan insan olduğunu vurguladı ve başarılı çalışmalarından ötürü öğrencileri tebrik etti.Serginin danışman hocası Yrd. Doç. Dr. Abdurrahman Eren ise konuşmasında, Mustafa Kemal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü’nün 1993-1994 yılından bu yana eğitim-öğretim etkinliğini sürdürmekte olduğunu ifade etti.RENKLER BAMBAŞKA ETKİLER YARATIYOR
Yrd. Doç. Dr. Eren Üniversitede ilk defa suluboya çalışmalarının yer aldığı bir sergi gerçekleştirdiklerini dile getirdiği açıklamalarında;  suluboyanın zor bir teknik olmasının yanı sıra heyecanı, inatçılığı ve renklerin birbirinin içine girip bambaşka etkiler yaratması ile ortaya güzel değerler çıkardığını vurguladı. Eren, Milli Eğitim Bakanlığı’nın okullarında güzel sanatların akademik safhasından geçen öğretmenlerin görev yapacak olmasından dolayı da son derece memnun olduğunu kaydetti.