PASKALYA BAYRAMI KUTLANDI

<span style="background-color:rgb(250, 250, 250); color:rgb(51, 51, 51); font-family:times new roman,serif; font-size:14px">Samandağ Vakıflı mahallesinde Meryem Ana Ermeni Kilisesinde Pascalya Bayramı kutlandı.</span>
PASKALYA BAYRAMI KUTLANDI
Bayrama katılan Vali Yardımcısı Bilal Bozdemir, Kaymakam Dr. Cahit Çelik, Hatay Büyük Şehir Belediye Başkan Yardımcısı Serdal Güven, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir ve çok sayıda çevre mahallerden gelen misafirleri, Ermeni Cemaat Başkanı Cem Çapar tarafından karşılandı.Meryem Ana Ermeni Kilisesinde Peder Avadis Tabaşyan tarafından okunan ayinin ardından; Pascalya Bayramı, geleneksel yemek sofrası Kilisenin önünde kurularak devam etti. Zengin ve kültürümüze has yemeklerin kurulduğu sofrada; gelenek gereği haşlanmış yumurta tokuşturmaları bayrama ayrı bir neşe kattı. Bayram daha sonra karşılıklı sohbetlerle sona erdi.Peder Avadis Tabaşyan; “Bu diriliş bayramında bir araya geldiğimiz için mutluyum. Bayramın evlerimize bereket getirmesini, kardeşlik sevgisini yaratmasını, dünyada olan savaşların son bulması temennisinde bulunurken, bugün bizleri yalnız bırakmayan, barış için elini taşın altına koyan herkese teşekkür ederim” dedi.Ermeni Cemaati Başkanı Cem Çapar bayramın önemine yönelik yaptığı açıklamada ise şöyle dedi; “Alevi, Sünni, Hıristiyan, Ermeni, Türk, Arap ile birlikte hep beraber kardeşçe bir araya gelerek İlçemiz Samandağ’ında bu bayramı kutluyoruz. Bunun orta doğu ve tüm dünyaya örnek olmasını temenni ediyorum “ dedi.Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Ermeni Cemaatinin Pascalya Bayramını kutlayarak başladığı konuşmasına şöyle devam etti;  “İlçemiz farklı etnik kimlikleri barındıran, sevgi ve barışın hâkim olduğu bir konumdadır. Biz gözümüzü açtığımız günden itibaren birlikte yaşıyoruz. Bunu birileri bize yazmadan, çizmeden öğrendik. Bundan sonra da bu birlikteliği sürdürüp, kardeşliğimize sahip çıkacağız. Biz buyuz, bize de bu şekilde saygı duyulmasını istiyoruz” şeklinde konuşmasını bitirdi.
PASKALYA BAYRAMI KUTLANDI haberi 08 Nisan 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay tarafından  1405 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle