PASKALYA BAYRAMI'NDA YUMURTALAR BARIŞ İÇİN TOKUŞTURULDU

Hz. İsa'nın diriliş yortusu olan Paskalya Bayramı, Hatay'ın İskenderun İlçesinde bulunan Karasunmanuk Ermeni Kilisesi'nde ve Samandağ'da bulunan Vakıflı Meryem Ana Kilisesi'nde düzenlenen ayinlerle kutlandı.
PASKALYA BAYRAMI'NDA YUMURTALAR BARIŞ İÇİN TOKUŞTURULDU
Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), gerçekleşen ayinlere katılım gösteren vatandaşlara yumurta şeklinde çikolata ve çiçek takdim ederek, anlamlı günlerinin mutlulukla kutlanmasına vesile oldu.İki gün boyunca süren etkinlikler 26 Mart Cumartesi günü saat 17.00'de Karasunmanuk Ermeni Kilisesi'nde Vakıf Başkanı Garbis Kısadur'un katılımları ile gerçekleştirildi. İkinci gün Vakıflı Kilisesi'nde düzenlenen Paskalya kutlamasına, Ermeni Vakfı Başkanı Cem Çapar ve çok sayıda Ermeni vatandaş katılım gösterdi. Kiliselere gidenlere kırmızı karanfiller ile çikolata ikram edildi. Barış için duaların edildiği ayinde, dünya üzerinde iyiliklerin artması temenni edildi.Karasunmanuk Ermeni Kilisesi Vakfı Başkanı Kısadur ve Ermeni Vakfı Başkanlığı ile aynı zamanda Vakıflı Meryem Ana Kilisesi Başkanlığını yürüten Çapar, bayramların tüm dünyaya ve ülkemize barış getirmesi dileğinde bulundu. Ayine katılanların yumurta tokuşturmasının ardından Paskalya'nın hayırlara vesile olması ve barışın tüm dünyaya hakim kılınması yönünde iyi dilekler sunuldu.
PASKALYA BAYRAMI'NDA YUMURTALAR BARIŞ İÇİN TOKUŞTURULDU haberi 28 Mart 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine  adına Hatay Antakya muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1085 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle